אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצרים מצאה איך למנוע מחאה נגד השלטון: אוסרת על מכירת אפודים צהובים צילום: EPA

מצרים מצאה איך למנוע מחאה נגד השלטון: אוסרת על מכירת אפודים צהובים

הרשויות במצרים אוסרות על המכירה. זאת בעקבות החשש שיריבי השלטון עשויים לנסות ולחקות את מחאת האפודים הצהובים בצרפת במהלך יום השנה להתקוממות שהפילה מכסאו את מובארק, שיצוין בקרוב

11.12.2018, 16:57 | שירות כלכליסט
הרשויות במצרים אסרו על מכירת אפודים צהובים זוהרים בעקבות החשש שיריבי השלטון עשויים לנסות ולחקות את מחאת האפודים הצהובים בצרפת, במהלך יום השנה להתקוממות 2011 אשר הפילה מכסאו את נשיא מצרים דאז – חוסני מובארק, שיצוין בחודש הבא. אנשי ביטחון בכירים אמרו שהסוחרים במדינה קיבלו הוראה להגביל את המכירה בסיטונות רק לחברות מוכרות, וגם זאת רק לאחר קבלת אישור לכך מהמשטרה. נאמר להם גם שהעוברים על ההנחיה הזאת ייענשו.

שישה קמעונאים באזור מרכז קהיר שבו יש ריכוז של חנויות המוכרות ציוד בטיחות אמרו לכתבים שאינם מוכרים עוד את האפודים. שניים סירבו למכור אותם מבלי שנתנו לכך הסבר, והארבעה האחרים טענו שקיבלו הנחיה כזאת מהמשטרה.

קראו עוד בכלכליסט

מחאת האפודים הצהובים בפריז. במצרים אסרו על מכירת האפודים, צילום: איי אף פי מחאת האפודים הצהובים בפריז. במצרים אסרו על מכירת האפודים | צילום: איי אף פי מחאת האפודים הצהובים בפריז. במצרים אסרו על מכירת האפודים, צילום: איי אף פי

אנשי ביטחון אמרו שההגבלות יישארו בתוקף עד סוף חודש ינואר, וכן שיבואני מוצרי בטיחות תעשייתיים וסוחרים סיטונאיים של מוצרים אלה זומנו לפגישה עם קציני משטרה בכירים בקהיר השבוע, כדי ליידע אותם בתקנה החדשה.

המהלך הזה מדגים את עומק החשש של הממשלה בכל הנוגע לביטחון הפנים במדינה. הרשויות המצריות פועלות בנוקשות רבה בשנתיים האחרונות, ומתכוונות לפרוס כוחות משטרה וצבא רבים ברחבי המדינה על מנת למנוע תהלוכות לציון יום השנה למהפכת 2011 שחל ב-25 בינואר. עשרות ואף מאות אנשים נהרגו ונפצעו באירועי יום השנה למהפכה בשנים קודמות.

השוק בקהיר, מצרים, צילום: EPA השוק בקהיר, מצרים | צילום: EPA השוק בקהיר, מצרים, צילום: EPA

האפודים הצהובים הפכו לסמל ההפגנות המתרחשות כעת בצרפת שהחלו בנובמבר במחאה על הכוונה להעלות את המיסוי על הדלק, וגדלו בהמשך לכדי מחאה כללית יותר בעלת דרישות נרחבות יותר, כולל הדרישה להתפטרותו של נשיא צרפת עמנואל מקרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות