אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפוני תעש יקבלו 15% משקיבלו מפוני גבעת עמל הדמיה: אדוונצ'ר פבלישינג

מפוני תעש יקבלו 15% משקיבלו מפוני גבעת עמל

לכלכליסט נודע כי המדינה תפצה אלף משפחות בדואיות שיתפנו לטובת המפעל של תעש ב־250 מיליון שקל

12.12.2018, 08:26 | אמיתי גזית

תוכנית הרשות להסדרת התיישבות הבדואים להעתיק את מגורי התושבים המתגוררים בנגב, בשטח שאליו יעבור מפעל תעש, תעלה לפחות 250 מיליון שקל. הסכום נובע מגובה הפיצויים שהרשות תשלם למשפחות המעתיקות את בתיהן מיישוב לא מוסדר ליישוב מוסדר. לעומת זאת, אלביט תקבל 1.5 מיליארד שקל מרשות מקרקעי ישראל על העברת מפעל תעש לנגב.

לפי הרשות, כ־10,000 משפחות מתגוררות ביישובים לא מוכרים. ברשות מעריכים כי ישלימו את הסדרת כל התושבים ביישובים הלא מוכרים בתוך כ־15 שנה. אלא שכ־1,000 משפחות מתגוררות ברמת בקע, שעד 2023 תושלם העברת תעש מערכות אליו, כלומר בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

תוכנית רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) להקמת אזור התעשייה תיכנס לתוקף בשנה הקרובה. התוכנית תאסור בנייה בשטח שמסביב למפעל. לכן המדינה תצטרך למצוא לתושבים פתרון מהיר.

הדמיה של המפעל החדש של תעש מערכות ברמת בקע ב נגב, הדמיה: אדוונצ הדמיה של המפעל החדש של תעש מערכות ברמת בקע ב נגב | הדמיה: אדוונצ'ר פבלישינג הדמיה של המפעל החדש של תעש מערכות ברמת בקע ב נגב, הדמיה: אדוונצ

הפיצויים יגיעו מרמ"י, וההחלטה על גובה הפיצויים התקבלה במועצת רמ"י בחודש מאי.

משפחה, זוג נשוי או שני תושבים בני 18 ויותר שיעברו ליישוב מוכר זכאים ל־250 אלף שקל. אם אחד מהם שירת בכוחות הביטחון, סכום המענק יגיע ל־350 אלף שקל. המפונים זכאים למגרש חינם. לשם השוואה, מפונים מגבעת עמל בתל אביב פוצו בממוצע בכ־1.8 מיליון שקל.

התושבים המתנגדים לתוכנית מבקשים להכשיר את בתיהם במקומם הנוכחי. בהתנגדויות שהגישו באמצעות עמותות עדאלה ובמקום ובאמצעות עו"ד קייס נאסר, הם טוענים כי לא שותפו בתוכניות רמ"י ורשות הבדואים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות