אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סדק בברית ההיסטורית בין כאל לויזה העולמית צילום: בלומברג

סדק בברית ההיסטורית בין כאל לויזה העולמית

ברקע הקרב בין כאל ללאומי קארד על הזכות להנפיק את כרטיסי פליי קארד של אל על, התנהל בחודשים האחרונים קרב יצרי וגדול בהרבה בין ענקיות האשראי הבינלאומיות ויזה ומסטרקארד

12.12.2018, 09:07 | רחלי בינדמן
ברקע הקרב בין כאל ללאומי קארד על הזכות להנפיק את כרטיסי פליי קארד של אל על, התנהל בחודשים האחרונים קרב יצרי וגדול בהרבה בין ענקיות האשראי הבינלאומיות ויזה ומסטרקארד ‑ קרב רווי אגו, והרבה מאוד כסף.

שנים ארוכות היתה ויזה העולמית השותפה האסטרטגית של חברת כאל, אבל המלחמה על המועדון טרפה את הקלפים: ויזה בגדה בשותפה הוותיקה, וחברה ללאומי קארד שניסתה לחטוף ממנה את המועדון הרווחי. כאל לא נשארה חייבת, וגייסה לצדה את היריבה הוותיקה מסטרקארד.

מנכ"ל ויזה העולמית אל קלי, צילום: בלומברג מנכ"ל ויזה העולמית אל קלי | צילום: בלומברג מנכ"ל ויזה העולמית אל קלי, צילום: בלומברג

כיום רובם המכריע של כרטיסי האשראי מבית כאל מונפקים באמצעות ויזה. בציבור הישראלי אף מכנים בטעות את כאל בשם "ויזה כאל". לא ממש ברור כיצד מצאה את עצמה ויזה בצד של לאומי קארד וכאל בצד של מסטרקאדד, אבל זהו שינוי מפתיע שעלול להעיד על סדר בברית ההיסטורית של ויזה וכאל.

העניין ההולך וגובר של החברות הבינלאומית בשוק האשראי הישראלי (במסגרתו רכשה גם קרן ורבורג פינקוס את לאומי קארד) הגיע לשיא במהלך המו"מ להנפקת פליי קארד.

שתי החברות הציעו עשרות מיליוני דולרים על מנת לזכות בכרטיס המועדון הנכסף, ובכירים משתי החברות לקחו חלק פעיל במו"מ והשקיעו בו שעות ארוכות.

כעת יהיה מעניין להמתין ולראות כיצד יגיבו בכאל לניסיון של ויזה לחטוף מידם את המועדון המצליח בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות