אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החדשנות: המחקר הקובע כי לאומת ההייטק כבר אין לאן לגדול - גזעני צילום: גיא אסיאג

רשות החדשנות: המחקר הקובע כי לאומת ההייטק כבר אין לאן לגדול - גזעני

ברשות תקפו הבוקר בחריפות את המחקר של מרכז טאוב הקובע כי ההייטק הישראלי כבר קלט את רוב העובדים המקומיים המסוגלים לעבוד בו: "האמירה העולה מהמחקר שלפיה אין לנשים את המיומנויות הנדרשות להייטק מפלה וגזענית - במקביל חל גידול עצום במספר הסטודנטים להנדסה ומדעי המחשב בחברה הערבית"

12.12.2018, 11:00 | שחר אילן
תקרת הזכוכית של הסטארט-אפ ניישן מחקר חדש של מרכז טאוב: לאומת ההייטק אין לאן לגדול המחקר מגלה שענף ההייטק הישראלי כבר קלט את רוב העובדים המקומיים המסוגלים לעבוד בו. גם כך הוא הרבה יותר גדול מאשר במדינות אחרות. הסיכויים לשלב בו עובדים מהמגזרים החרדי והערבי שהמיומנויות שלהם נמוכות יחסית, קלושים שחר אילן, 7 תגובותלכתבה המלאה

המחקר של מרכז טאוב שפורסם הבוקר וקובע כי לאומת ההייטק כבר אין לאן לגדול גוררים תגובות נזעמות. רשות החדשנות דוחה את ממצאי המרכז ומגדירה אותם כ"גזעניים".

נעמי קריגר, מנהלת הזירה החברתית-ציבורית ברשות טוענת כי "האמירה העולה מהמחקר, שלפיה אין אצל נשים את המיומנויות הנדרשות בהייטק, מפלה ואף גזענית כלפיהן".

קריגר-כרמי שואל "כיצד חוקרי המרכז מסבירים את העובדה שנשים מהוות פחות מרבע מתעשיית ההייטק, כאשר הן למדו באותן מסגרות ובאותה סביבה כמו הגברים, אם לא מדובר במיומנות גבוהה שמנוצלת בתחומים אחרים"?

נשים חרדיות בהייטק, צילום: גיא אסיאג נשים חרדיות בהייטק | צילום: גיא אסיאג נשים חרדיות בהייטק, צילום: גיא אסיאג

עוד היא מציינת את "הגידול העצום שחל בשנים האחרונות במספר הסטודנטים להנדסה ומדעי המחשב בחברה הערבית - כיום 18% מסך הסטודנטים באוניברסיטאות, אך רק 3% מהייטק".

היא שואלת "האם נוצרו אצלם מיומנויות יש מאין, או שמא הם בחרו בעבר ללמוד רפואה ורוקחות והיום מתחילים לממש את הפוטנציאל שלהם בהייטק".

לטענתה, "אמירות כוללניות עמו שזו של-40% מהערבים אין בקיאות באנגלית הן פוגעניות ובעיקר לא רציניות". לדבריה, "אותם 40% אינם הסטודנטים והסטודנטיות בטכניון. אנחנו המומים מכך שחוקר רציני מוחק בהינף יד את הפוטנציאל האנושי הגלום בפריפריה, בנשים, במיעוטים וחרדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל-1 כנראה שסטטיסטיקה את לא יודע
זה שלקחת את המקומות הראשונים ב- StackOverflow ולא מצאת נשים זה מוכיח שנשים לא משקיעות את מירב זמנן בלענות על שאלות באתר (ג׳ון סקיט, שמדורג במקום הראשון, אמר פעם בראיון שהוא עונה על שאלות במהלך הנסיעות ברכבת - שעה לכל כיוון. לא כולם יכולים לבלות שעתיים פלוס באתר). לגבי ההצלחה בראיונות - לא יודע מאיפה הנתון הזה. במקום העבודה שלי המהנדסות לא נופלות במאום מהמהנדסים, ולא מעט מהן נחשבות למוקדי ידע.
דוד  |  12.12.18
8.
סתם עפים על עצמם
זה לא קשה, במיוחד כשאפשר לבנות משהו ומיד לראות תוצאות, ואף לדבג בהרצה. רק ללמוד ולהרגיל אנשים לסביבה הזאת, ואת רוב התפקידים 'מתכנתים בינוניים' יכולים למלא. הבעיה העיקרית היא שחברות גולגלות מנסות להשתלט על התחום הזה, מסננות ומגישות מתכנתים שמוכנים לעבוד בתנאי השפלה ובשכר נמוך.
נינג'ת בייסיק מהיר  |  12.12.18
לכל התגובות