אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות צמצום מספר תאגידי המים, המים יתייקרו בינואר בכ-4.5% צילום: shutterstock

למרות צמצום מספר תאגידי המים, המים יתייקרו בינואר בכ-4.5%

הכנסת אמורה לאשר בשבוע הבא צמצום מספר התאגידים מ-56 ל-30, אבל ההתייעלות לא תשפיע בינתיים על תעריפי המים לצרכנים

12.12.2018, 12:45 | ליאור גוטמן

הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה ולוועדת הפנים של הכנסת, אישרה אתמול (ג) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לפיה מספר תאגידי המים יצומצם ל-30, לעומת 56 תאגידים כיום, כשהכוונה היא שהתתייעלות תגיע בסופו של דבר לכיסו של הצרכן. אולם מתברר שהציבור ייהנה מכך רק בעתיד, שכן בינואר הקרוב יתייקרו המים בשיעור של כ-4.5%.

את המהלך לצמצום מספר תאגידי המים יזם ח"כ דוד ביטן (ליכוד) וההצעה שלו כוללת גם אפשרות לקריאה מרחוק של המונה או מתן הנחות לאוכלוסיות שונות. ההצבעה צפויה רק בשבוע הבא אולם הצמצום בפועל ירשם רק במהלך 2019, ולפי סמנ"כל הכספים של רשות החשמל, גלעד פרננדס, הציבור ירגיש את ההתייעלות רק בשנה

הבאה וזו שתגיע אחריה.

נושא ההתייקרות בתעריף המים היה ידוע, ובשימוע שפרסמה רשות המים באוקטובר האחרון כבר סומן יעד עליית מחירים בהיקף של כ-3.25%. באוקטובר חשבו שהעלייה המשוערת תסתכם בשקלול הפקת מים, 5 שנות בצורת או עלייה במדד, אולם מה שקרה הוא שרשות המים שיקללה ב-48 שעות האחרונות את ההתייקרות בתעריף החשמל והכניסה אותו למחיר הסופי, והוא מבטא כאמור עלייה של כ-4.5% במחיר המים כבר בתחילת השנה.

יצוין שמתקני ההתפלה, שמספקים כ-80% ממי השתיה, הם צרכני חשמל כבדים ולכן עלייה בתעריף החשמל בהכרח תייקר גם את עלות הפקת המים ומשם גם את העלות הסופית לצרכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
האם התעמולה של כחלון לא התרכזה הורדת יוקר המחיה (שהדיור הוא חלק מרכזי, אך לא היחיד)....??
ומה קרה למשל גם לביטוח החובה לרכב? וברור לכל אחד שהעליות במחירי החשמל והמים יובילו לעליות מחירים כמעט מיידיות של מוצרים ושירותים רבים נוספים. ההוזלות הן הבטחות עמומטות לעתיד שבקלות אפשר להתנער מהן. וכמובן - איך כחלון מסביר את ההסכמה שלו למחירים במתווה הגז - בגורם העיקרי לעלייה במחיר החשמל (ושוב הבטחה עמומה שמתישהו תהיה גם ירידה מהמחירים)?
מ.  |  12.12.18