אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלוש שנות מאסר לפרקליטו של טראמפ ששילם "דמי שתיקה" לנשים צילום: DREW ANGERER

שלוש שנות מאסר לפרקליטו של טראמפ ששילם "דמי שתיקה" לנשים

כהן נאשם בתשלום "דמי שתיקה" לשתי נשים שעמן הנשיא ניהל רומן במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות בשנת 2016

12.12.2018, 19:16 | שירות כלכליסט ו-ynet

בית המשפט בארצות הברית גזר שלוש שנות מאסר בפועל על מייקל כהן, עורך דינו לשעבר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. כהן נאשם בתשלום "דמי שתיקה" לשתי נשים שעמן הנשיא ניהל רומן במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות בשנת 2016.

קראו עוד בכלכליסט

באוגוסט חתם כהן על הסדר טיעון וטען שטראמפ הורה לו לשלם דמי שתיקה לשתי נשים שאיתן טראמפ לכאורה ניהל רומן (אחת מהן היא שחקנית הפורנו סטורמי דניאלס), כדי לא לפגוע במירוץ של המועמד הרפובליקני לנשיאות – עבירת מימון בחירות. כהן הודה בשמונה אישומים, כולל הונאת בנקים והעלמת מס.

כהן אמר כי שילם לדניאלס בהוראתו של "מועמד לתפקיד פדרלי" וכי מטרת התשלומים הייתה "השפעה על תוצאות הבחירות". בדבריו שיגר כהן רמז עבה כי המעשים בוצעו בהוראתו של הנשיא טראמפ, המועמד היחיד שאותו ייצג.

כהן היה איש סודו של טראמפ במשך יותר מעשור. הוא שימש עורך דינו במסגרת האימפריה העסקית שלו והמשיך לעמוד לצידו גם לאחר שנבחר לנשיא ארצות הברית. בחודשים שקדמו לחתימה על הסדר הטיעון היחסים ביניהם החלו להתערער.

עו"ד מייקל כהן, צילום: DREW ANGERER עו"ד מייקל כהן | צילום: DREW ANGERER עו"ד מייקל כהן, צילום: DREW ANGERER

לפני כשבועיים פורסם כי כהן, שהיה יד ימינו של דונלד טראמפ, הודה ששיקר כשנשאל בקונגרס על הקשר של קמפיין טראמפ לגורמים רוסים - במסגירת חקירת ההתערבות הרוסית בבחירות.

כהן הגיע לבית משפט במנהטן, שם הוא חותם על הסדר טיעון בחקירה שמנהל התובע הכללי רוברט מולר. כהן הודה כששיקר בעדות בשנה שעברה בוועדת המודיעין של הסנאט, כשנשאל על תוכנית לבנות במוסקבה את "מגדל טראמפ". הוא אמר שהוא שיקר מתוך נאמנות לטראמפ, ורצה לפעול לפי דף המסרים של הנשיא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות