אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ספקיות רכיבי האייפון יעזבו את סין אם המכסים יגיעו ל-25% צילום: אוראל כהן, איי אף פי

דיווח: ספקיות רכיבי האייפון יעזבו את סין אם המכסים יגיעו ל-25%

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ איים בחודש שעבר שיטיל מכס על ייבוא אייפונים ומקבוקים, ושרשרת הייצור של אפל נכנסה לכוננות ספיגה; לפי מקורות בלומברג, החברות יוכלו לעמוד במס של 10%, אך יעברו למדינה אחרת אם יטפסו המכסים

13.12.2018, 09:29 | עומר כביר
ספקיות הייצור של אפל ישקלו לעזוב את סין אם המכסים על יצוא מהמדינה לארה"ב ימשיכו לעלות - כך לפי דיווח של בלומברג. מקורות המקורבים לנושא אמרו לבלומברג שהספקיות מעריכות שיוכלו להשאיר את הייצור בסין עם מכסים בשיעור של 10%, אך שישקלו לעבור למדינה אחרות אם המכסים יגיעו לשיעור של 25%.

קראו עוד בכלכליסט

הן אפל והן הספקיות שלה בוחנות את שרשרת האספקה שלהן לאור התחממות מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. האייפון, שמורכב בסין על ידי פוקסקון, לא ספג עד מכסים עד עתה, ואולם בנובמבר איים טראמפ להטיל מכסים עליו ועל המקבוקים שמייבאת אפל מסין.

מנכ"ל אפל, טים קוק, מבקר במערך ייצור אייפונים בסין, צילום: בלומברג מנכ"ל אפל, טים קוק, מבקר במערך ייצור אייפונים בסין | צילום: בלומברג מנכ"ל אפל, טים קוק, מבקר במערך ייצור אייפונים בסין, צילום: בלומברג

אפל עובדת עם מאות ספקיות שונות, והעברת בסיסי הייצור למדינה אחרת היא מהלך מורכב ויקר, ולכן אפל מעדיפה בשלב זה לנקוט במדיניות של המתנה. אחת משותפות החברה כבר הציעה מיקום חלופי לייצור מכשירים שאינם אייפון, אבל אפל אמרה שהין צורך לבצע מהלך שכזה עכשיו.

המצב עלול להשתנות אם מלחמת הסחר תסלים. עלייה של 10% במכסים יכולה להוביל לירידה שנתית של דולר ברווח למנייה (שלהערכת אנליסטים צפוי לעמוד ב-2019 על 13.32 דולר), אם כל מוצרי החברה שנמכרים בארה"ב היו נתונים למכס ואפל היתה סופגת את כל העלויות. ואולם, מס של 25% כבר יביא לירידה של 2.5 דולר בתנאים זהים.

אפל לא הגיבה לפניית בלומברג. פוקסקון סירבה להגיב לדיווח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה