אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי איטליה וספרד: גם להודו נמאס מהתיירים צילוםף איי אף פי

אחרי איטליה וספרד: גם להודו נמאס מהתיירים

בניסיון להיאבק בנחילי המבקרים, הודיעו הרשויות באגרה על העלאת מחירי הכרטיסים לטאג' מהאל

13.12.2018, 17:35 | שירות כלכליסט
אטרקציית התיירות הפופולארית ביותר בהודו מתייקרת.

הרשויות באגרה הודיעו השבוע כי מחירי הכרטיסים לטאג' מהאל - שזוכה למעמד של אתר המורשת של אונסק"ו – יעלו גם עבור מקומיים וגם עבור התיירים הבינלאומיים. בעקבות זאת, המחירים יעמדו על 250 רופי (3.50 דולר) למקומיים, עלייה ממחיר של 50 רופי (70 סנט), בעוד שמבקרים זרים ישלמו 1,100 רופי (13.50 דולר). תוספת של 200 רופי (2.75 דולר) מעניקה כניסה למוזילאום הראשי. עם זאת, הכניסה לילדים מתחת לגיל 15 תישאר בחינם.

הטאג הטאג' מהאל | צילוםף איי אף פי הטאג

הסיבה הרשמית שציינו הרשויות להעלאת המחירים היא עודף תיירים. כיום מבקרים בטאג' מהאל בסביבות 7 מיליון אנשים בשנה, מה שגורם לצפיפות יתר ונזק למבנים. גורם נוסף לדאגה קשור לנזק סביבתי כתוצאה מהזיהום במדינה.

במרץ נקטו הרשויות צעד אחר להקלה על העומס, אז הגבילו את אורך הביקורים לשלוש שעות בלבד. נציג של רשות התיירות ההודית הסביר אז כי "ההגבלה בתוקף כדי שנוכל לנטר את התנועה של המבקרים, שמספרם הולך וגדל בכל יום".

ואולם אגרה לא לבד. גם ערים מתוירות אחרות כמו ונציה וברצלונה נקטו צעדים כדי להגביל את מספר המבקרים בהן. ראש עיריית ברצלונה, אדה קולאו לדוגמה, הציעה לגבות "מס תיירות" ממבקרים המגיעים בספינות שייט ובכך פוגעים בהכנסות בתי המלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות