אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאה אוטונומית: תושבי פרבר באריזונה משחיתים את מכוניות וויימו צילום: waymo

מחאה אוטונומית: תושבי פרבר באריזונה משחיתים את מכוניות וויימו

חברת הרכב מבצעת את ניסויי הנהיגה העצמונית שלה באזור העיר פיניקס, ומעמיסה כך על התנועה באחת משכונותיה. התושבים יצאו למאבק, במסגרתו נחתכו צמיגים, נפגעו מכוניות אוטונומיות ונהגי הבטיחות ספגו איומים על חייהם

13.12.2018, 12:27 | רפאל קאהאן
המכוניות האוטונומיות של וויימו נכנסות לאיטן לכבישים הציבוריים, ונתקלות בזעמו של הציבור: לפי דיווח של אתר ביזנס אינסיידר מאמש (ד'), תושבי אחד מפרברי פניקס באריזונה מנהלים מזה כשנה מאבק אלים נגד השימוש שעושה גוגל בשכונה שלהם כשדה ניסוי לרכב עצמוני.

קראו עוד בכלכליסט

המשטרה המקומית רשמה יותר מ-21 מקרים בהם נדרשו אנשי החוק להתערב בגלל תקיפה של מכוניות אוטונומיות בידי התושבים.

המכונית האוטונומית של וויימו, צילום: waymo המכונית האוטונומית של וויימו | צילום: waymo המכונית האוטונומית של וויימו, צילום: waymo

במקרים רבים גם איימו המוחים על נהגי הבטיחות שבתוך הכלי, חתכו את הצמיגים של הרכב, עמדו וחסמו את תנועת המכונית ואף איימו בנשק. לטענת תושבי השכונה, הרכב האוטונומי של וויימו מעמיס על התנועה ברחובות.

וויימו, מצידה, מתעלמת מהבעיה: עד כה לא ידוע על מאמץ שעשתה כדי להגיע להסדר עם התושבים. החברה אף התנערה מאחריותה לשלומם של נהגי הבטיחות - האנשים שיושבים במכונית האוטונומית ומבקרים את פעילותה: לפי הנהלת וויימו, הנהגים הם שצריכים להחליט איך להגיב למצבים לא נעימים, ולבחור אם להתמודד בעצמם עם המוחים או להזמין משטרה.

דובר של וויימו מסר שבעבר הראו התושבים התלהבות לכניסתה החברה למדינה הדרומית, ושהחברה מאמינה שעבודתה מול הקהילות המקומיות, רשויות החוק וכוחות ההצלה תרגיע את המצב. וויימו השיקה לאחרונה שירות מוניות בתשלום בעיר, שנשען על הטכנולוגיה האוטונומית שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות