אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ותרו על הסמארטפון למשך שנה - וקבלו 100 אלף דולר צילום: שאטרסטוק

ותרו על הסמארטפון למשך שנה - וקבלו 100 אלף דולר

חברת המשקאות "ויטמין וואטר" יצאה בקמפיין חדש שמספק תמריץ כספי לכל מי שמתחייב לצמצם את השימוש בסמארטפון. איך משתתפים באתגר?

13.12.2018, 23:55 | שירות כלכליסט
לקראת השנה האזרחית החדשה אנשים לרוב נוטים לקבל על עצמם החלטות לשיפור החיים שלהם, כמו להפסיק לעשן או להתעמל יותר. בהתאם, חברה אמריקאית יצאה בקמפיין חדש שמספק תמריץ לכל מי שמתחייב לצמצם את השימוש בסמארטפון.

חברת המשקאות  "ויטמין וואטר" (Vitaminwater) הודיעה כי תשלם 100 אלף דולר לכל מי שיוכל לוותר במשך שנה שלמה על מכשיר הטלפון הסלולרי שלו. מי שישרוד רק חצי שנה בלי המכשיר יקבל 10,000 דולר.

כדי להשתתף באתגר צריך לפרסם תמונה בטוויטר או באינסטגרם עם הסבר מדוע אתם זקוקים להפסקה מהסמארטפון ומה תעשו עם הזמן הפנוי. הפוסטים צריכים להיות רהוטים, יצירתיים ומצחיקים. ניתן לפרסם אותם עד ה-8 בינואר.

חוקי התחרות מבהירים כי סמארטפון הוא כל טלפון שיכול להתחבר לאינטרנט ושקל לשלוח דרכו הודעות. כמו כן, במהלך השנה המדוברת אסור להשתמש בטאבלט או בסמארטפון של מישהו אחר. אין פירוט כיצד אפשר להוכיח את ההימנעות הזו במשך שנה מהטכנולוגיה, אך בחברה ציינו כי בדיקת פוליגרף תהיה מעורבת בעניין.

בכל מקרה, זו צפויה להיות משימה קשה עד בלתי אפשרית ללא מעט אנשים. על פי כתב העת Psychology Today, כ-40% מהאנשים סובלים מתופעה המכונה "נומופוביה" – פחד להיות בלי הסמארטפון. בשל התפשטות התופעה אפילו חברות הטכנולוגיה מנסות למצוא כלים להתמודד איתה. כך למשל, מערכת ההפעלה העדכנית של אפל כוללת כלי שמעדכן את המשתמשים כמה זמן בכל יום מוקדש לטלפון ומאפשר להם לקבוע "פסק זמן" שמגביל את השימוש באפליקציות לתקופת זמן מוגדרת מראש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות