אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא להב תוקף: "האוצר חושב שהעצמאים מטומטמים" צילום: הרצל יוסף

כנס העסקים הקטנים

נשיא להב תוקף: "האוצר חושב שהעצמאים מטומטמים"

רועי כהן התייחס בכנס השנתי לבעלי עסקים באילת לתוכנית "נטו עסקים" של האוצר: "מנסים למכור לנו סחורה משומשת". עוד אמר כי "אני עדיין מנסה להבין איפה ה-600 מיליון שקל, במקרה הטוב, יש שם אולי 60 מיליון שקל"

13.12.2018, 16:59 | עמרי מילמן

"אתמול פורסמה המלצות תוכנית נטו עסקים. לצערי יש שם רק כותרות, מנסים למכור לנו סחורה משומשת, אגף תקציבים חושב שאנחנו העצמאים מטומטמים, ובדיאגראמות אפשר לקנות אותנו." כך אמר היום (ה') רועי כהן, נשיא להב בכנס השנתי לבעלי העסקים באילת של המכון להשתלמויות העצמאים בישראל בשיתוף להב, קרן שכ"ל ובנק הפועלים.

כהן הוסיף ותקף "אני עדיין מנסה להבין איפה ה-600 מיליון שקל, במקרה הטוב, יש שם אולי 60 מיליון, במקרה הגרוע אולי 6 מיליון. לא נהיה החצר האחורית של המשק, נדרוש ונקבל דמי אבטלה, ימי מחלה, הכרה בהוצאות רכב, הכרה בהוצאות אש"ל, גמלת אבל, פחת מואץ, קיזוז הפסדים לאחור. הם מנסים לעשות צחוק מאיתנו? שעות ייעוץ? קרנות אשראי?" עוד הוסיף כי "אני יודע ששר הכלכלה תומך בתקנות חדשות על פחת מואץ, שכן היום יש פחת מואץ על סוס וחמור".

רועי כהן, נשיא להב , צילום: הרצל יוסף רועי כהן, נשיא להב | צילום: הרצל יוסף רועי כהן, נשיא להב , צילום: הרצל יוסף

לדברי כהן, "העצמאים אמנם נתפסים באופן חיובי על פי סקרים, אך היחס אליהם הוא שהם בעצם עושים משהו שלא מקובל. לפתוח עסק היום בישראל זה משהו שרק מעטים מוכנים להיכנס אליו." לדבריו "יש למעלה מ-40 ראשי ארגונים, מדבירים, רואי חשבון, מעצבים, עורכי דין, נהגי מוניות, אין מקצוע שלא הגיע לפה. הכוח שלנו הוא בדרישה שהעצמאים יוכרו כמי שמניעים את המשק. ללא עצמאים וללא עסקים קטנים אין כלכלה, אין צמיחה, אין פריון, אין לי ספק שבכנסת הבאה יהיה ייצוג מאד גדול של העסקים הקטנים, נעשה את זה בזכות התמיכה והאחדות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות