אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכירת קו-אופ יוצאת לדרך: הנאמנים מבקשים למכור את הרשת עד פסח הקרוב צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

מכירת קו-אופ יוצאת לדרך: הנאמנים מבקשים למכור את הרשת עד פסח הקרוב

בית משפט אישר לנאמנים לפרסם הזמנה לקבל הצעות לרכישת הרשת; "תינתן עדיפות לרכישת החברה כמקשה אחת"

13.12.2018, 20:43 | ליטל דוברוביצקי

מכירת רשת קו-אופ יוצאת לדרך. שופט המחוזי בירושלים אלכסנדר רון אישר לנאמני הרשת ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב לפרסם הזמנה להציע הצעות לרכישת מניות החברה ו/או פעילותה ונכסיה וכן לרכישת נכסי האגודה.

קראו עוד בכלכליסט

הנאמנים ציינו בבקשתם כי בא כוח הכנ"ר, עו"ד אילון בריל, ובאי כוח העובדים, עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין, נתנו הסכמתם לבקשה.

ב-28 בנובמבר הורה בית המשפט על מתן צו הקפאת הליכים לאגודה השיתופית קו-אופ ישראל וחברת קו-אופ ישראל רשת סופרמרקטים ועל מינויים של נאמנים. בשלב זה, צו הקפאת ההליכים עומד בתוקפו למשך 45 יום.

עיקר הפעילות המסחרית מרוכזת אצל החברה (אשר מניותיה מוחזקות ברובן המוחלט ע"י האגודה), העוסקת בשיווק קמעונאי של מוצרי צריכה ומזון. זאת, באמצעות רשת המונה 42 סניפים סארץ . בנוסף לרשת הקמעונאית, קיים מערך הסכמים עם 127 סניפים נוספים (צרכניות) המופעלים במרחב הכפרי (קיבוצים ומושבים).

סניף קו-אופ ירושלים, צילום: עומר מסינגר סניף קו-אופ ירושלים | צילום: עומר מסינגר סניף קו-אופ ירושלים, צילום: עומר מסינגר

הנאמנים ציינו בדוח הראשוני שהגישו השבוע לבית משפט כי מדובר ברשת אשר פעילותה הפסדית ו"שורפת מזומנים" מדי חודש. עתה מציינים הנאמנים במסגרת הבקשה שהגישו כי הם סבורים שככל שתארך תקופת ההפעלה, עלולה להיפגע מסת הנכסים של החברה.

"הצעד המיידי המתבקש הוא הכנסת משקיע לרשת. הנאמנים סבורים כי יש לשאוף לסיים את הליך המכירה עוד לפני הפסח וזאת כדי להימנע מנטילת אשראי חדש, שממילא יהיה קשה לגייס תחת הקפאת הליכים ובכל מקרה אין לנאמנים כוונה לייצר סיכון שכזה לקופת הנושים.

"כניסתו של משקיע לרשת, לרכישה במקשה אחת, מעבר למהלכים המבוצעים על ידי הנאמנים, תשפר את יכולת הרשת לרכוש סחורות בתנאים מיטביים ולייצר פעילות אופטימלית. פעולה מהירה של מכירת החברה ו/או פעילותה ונכסיה כ'עסק חי', תאפשר הזרמת הון חדש לחברה ושימור נכסיה, תוך מקסום התמורה עבור נושיה ושמירת מקומות העבודה עבור עובדיה".

הנאמנים מציינים עוד באמצעות עוה"ד שי גליקמן ויונתן גמרניק כי "במסגרת הליך המכירה תינתן עדיפות להצעה הכוללת את רכישת החברה ו/או פעילותה ונכסיה כמקשה אחת וללא הפרדה בין הסניפים.בנוסף, באי כוח העובדים יעודכנו בהליך המכירה, ולסוגיית המשך העסקת העובדים יהא משקל משמעותי בהליך המכירה, שכן עובדי החברה הינם משאב מהותי בחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
יש להתחיל בהגשת תביעות נגד פיינשטיין,גונן וסירקיס
כדירקטור עד 6.2013 גיליתי צורת ניהול כושלת עם פיזור של מיליונים, מסרתי מכתב לידי היו"ר ולידי כל הדירקטורים ובו פירוט מה הם הכשלים בניהולו של פיינשטיין לא התייחסו ודחו את מכתבי מסרתי לידם עוד שני מכתבים ושוב ללא התייחסות מכתביי יוכיחו שלדירקטוריון ולמזכירות יד בקריסה של הקו אופ וכמובן עקב ניהול כושל וחובבני של עו"ד יועץ משפטי שמונה ע"י רשם האגודות שלא כדין למנהל מיוחד...במסמכים שברשותי ההוכחות......
מרק טל....דירקטור לשעבר  |  13.12.18
1.
שהמנכל יחזיר כסף וישא באשמה
מנכל החברה עופר פיינשטיין שפוטר על ידי הנאמנים מייד עם הגעתם לחברה צריך לשאת באשמה. מנכל כושל שלקח חברה עם הרבה נכסים ומיקומים מצויינים הרס את החברה ופגע בהרבה מאוד עובדים. משך כספים בלי סוף, נסע לחול כאילו הוא מנכל בחברת הייטק, פיטר עובדים מצויינים שרק אמרו לו שהוא טועה והאכיל כל היום את הדירקטוריון בלוקשים שונים כדי להעביר את כל ההחלטות שהוא רוצה. מנכל מושחת שכל העובדים הוותיקים והבכירים יודעים מה הוא עשה. זה פשוט לא נתפס שאחרי כמה שנים בחברה הוא לא לקח אחריות והתפטר
עובדת  |  13.12.18