אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוי-אבקסיס: "כדאי שהממשלה תתחיל לשלם בזמן לכל העסקים" צילום: הרצל יוסף

כנס העסקים הקטנים

לוי-אבקסיס: "כדאי שהממשלה תתחיל לשלם בזמן לכל העסקים"

חברת הכנסת אמרה את הדברים בכנס השנתי לבעלי העסקים שנערך באילת; לדבריה, "צריך לחשוב על על רשת סוציאלית שתטיב עם העצמאים ותדאג לעובדים שלהם"

13.12.2018, 17:57 | נעמי צורף

"הממשלה פרסמה אתמול הצעות לא אופרטיביות ועכשיו ממנים ועדה נוספת על יוקר המחיה, סלחו לי שאני לא מתרגשת", אמרה היום (ה') ח"כ אורלי לוי-אבקסיס בכנס השנתי לבעלי העסקים של המכון להשתלמויות העצמאים בישראל בשיתוף לשכת ארגוני העצמאים בישראל (לה"ב), קרן שכ"ל ובנק הפועלים, אשר מתקיים באילת.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריה, "התרגלנו שוועדה גוררת ועדה. אני רוצה להציע שכל ועדה ממשלתית תיתן את המלצותיה תוך 4 חודשים ושהשר הממונה יהיה מחויב תוך חודשיים להתחיל ליישם את המסקנות, חצי שנה זה המון זמן, והגיע הזמן להתחיל לזוז בקצב אחר".

לוי-אבקסיס ביקשה לנצל את המעמד כדי לקרוא למנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר "לחשוב על על רשת סוציאלית שתטיב עם העצמאים ותדאג לעובדים שלהם". היא הוסיפה כי "אולי כדאי שהממשלה תתחיל לשלם בזמן לכל העסקים, איזה מקור תקציבי צריך בשביל עמידה פשוטה בהתחייבויות?"

אורלי לוי-אבקסיס, צילום: הרצל יוסף אורלי לוי-אבקסיס | צילום: הרצל יוסף אורלי לוי-אבקסיס, צילום: הרצל יוסף
"בעשור שלי בפוליטיקה למדתי שיש פוליטיקה של אנשים ופוליטיקה של מספרים", אמרה לוי-אבקסיס. "לפי הנתונים שבידי בכל שנה נפתחים בארץ 55 אלף עסקים ונסגרים 45 אלף. מאחורי המספרים האלו עומדות משפחות, מה אנחנו יודעים על מה שעובר עליהם ברגע המשבר? על הלחצים, גידול הילדים, ההתחייבויות, המשכנתא, התחושה שיסודות הבית מתערערים ועל הקושי לראות את האופק עם חוסר בטחון תעסוקתי והפחד מהמחר. אלו הרגעים שהמדינה צריכה להיות שם בשביל האנשים האלה, עליה לעשות כל שביכולתה כדי למנוע אותם".

לוי-אבקסיס ביקרה את המדיניות הממשלתית בנושא העסקים הקטנים ששמה דגש בעיקר על תחילת הדרך של העסק ולא מלווה אותו בהמשך וברגעים הקשים יותר. "כולם רוצים עסקים כי זה מייצר מקומות עבודה, כי זה מנוע הצמיחה של המשק וכי זה עמוד השדרה של הכלכלה. אבל, הממשלה אמנם רוצה שתקימו עסק אבל האם היא מייצרת סביבה רגולטורית ועסקית שתומכת בעסק לכל חייו? אתם יודעים טוב ממני שפחות. אף אחד לא אוהב לדבר על עסקים שנכשלים. שיקום כלכלי לאחר פשיטת הרגל זה מושג שכמעט לא יצקו לתוכו תוכן בחקיקה".

לוי-אבקסיס התייחסה גם לחשש מתרמיות מס בעסקים קטנים ובינוניים ואמרה "אני מכירה את החשש הזה ולדעתי אכיפה וענישה מרתיעות ימנעו תרמיות. אנשים שמתייחסים אליהם בכבוד משיבים לרוב בכבוד, המדינה צריכה להבין שאלה אזרחים ולא אנשים רמאים עם פוטנציאל רמאות שמחפשים איפה לרמות את המדינה. אם כולם יהיו בחזקת חשודים נעצור את גלגלי הרכבת הזו". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות