אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יום לאחר מינויו: ביהמ"ש אישר למפרק הזמני של אמפראל לצאת למכירה צילום: שלומי קורן

פרסום ראשון

יום לאחר מינויו: ביהמ"ש אישר למפרק הזמני של אמפראל לצאת למכירה

המפרק הזמני של חברת האוורור: "ניתן להפעיל את החברה במתכונת מצומצמת לתקופה של שבועיים, תוך עריכת התמחרות-בזק למכירת פעילותה כעסק חי"; לדבריו, "כבר בשלב מוקדם זה הביעו כמה גורמים התעניינות ברכישת הפעילות"

13.12.2018, 18:52 | ליטל דוברוביצקי

המפרק הזמני של חברת האיוורור אמפראל הגיש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לאשר לו לפרסם לאלתר הזמנה להציע הצעות לרכישת פעילות החברה לרבות המלאי שלה ולקיים התמחרות. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין נעתר לבקשה.

המפרק הזמני, עו"ד רז מנגל ממשרד איתן ארז מציין בדו"ח ראשוני שהגיש יממה בלבד לאחר שמונה לתפקיד כי "מכלול הנתונים מצביע כי ניתן להפעיל את החברה במתכונת מצומצמת לתקופה של שבועיים ימים, תוך עריכת פרסום מיידי והתמחרות-בזק למכירת פעילותה של החברה כעסק חי, וזאת בשים לב כי כבר בשלב מוקדם זה הביעו מספר גורמים התעניינות ברכישת פעילות החברה".

עו"ד מנגל מציין בדו"ח כי עם מיניו הגיע אל משרדי החברה וראיין את בעל המניות, דניאל יעקובוביץ בנוכחות באת כוחו, עו"ד חיות גרינברג. בדו"ח מציין המפרק הזמני כי "מהנתונים שבידי המפרק הזמני בשלב זה עולה כי מדובר בחברה ותיקה מאוד בענף, הפועלת בו מזה כ-24 שנה. בעל המניות בחר להרחיב את פעילות החברה מתחום המאווררים התקרתיים בו החברה מתמחה, לתחומים אחרים ואף פתח חנות נוספת למכירת גופי תאורה ולמוצרי חשמל שונים. בשים לב כי כבר דבר קריסתה של החברה כבר פורסם בעיתונות הכלכלית, החל המפרק הזמני לקבל פניות מגורמים המתעניינים ברכישת פעילות החברה ו/או רכישת המלאי. הרושם המתגבש בשלב ראשוני זה, בזהירות המתבקשת, הינו כי עסקינן בחברה ותיקה בעלת מוניטין טוב ואשר הצליחה בזמן קצר מאז הפרסום אודות קריסתה, למשוך משקיעים".

רז מנגל, צילום: שלומי קורן רז מנגל | צילום: שלומי קורן רז מנגל, צילום: שלומי קורן

בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה אתמול מפרק זמני לחברת אמפראל הפועלת מזה 24 שנה ונחשבת לאחת מהחברות המובילות באספקת פתרונות אוורור לשוק. זאת לאחר שצברה התחייבויות בסך כ-3.5 מיליון שקל.

במסגרת בקשת הפירוק שהוגשה על ידי החברה בעצמה נטען באמצעות עו"ד חיות גרינברג כי היא עסקה בייצור, שיווק והפצה של פתרונות אוורור לשוק המוסדי והפרטי ונחשבת למובילות בתחומה.

"במהלך שנות פעילותה התבגרה החברה בין החברות המובילות בתחום מערכות האוורור, פיתרונות חימום וקירור עונתיים למוסדות ופרטיים ובין קהל לקוחותיה נמנים מוסדות ממשלה (בית המשפט העליון, המרכז הגרעיני בנחל שורק, האוניברסיטה העברית), בתי מלון (רשת מלונות אורכידיאה, מלונות קיסר, דן), רשויות מקומיות, מבני ציבור רבים ועוד".

במסגרת הבקשה נטען כי ב-2017 ניסתה אמפראל להרחיב את סל מוצריה שנמכרו גם לגופי תאורה ולמוצרי חשמל ביתיים ותעשייתיים שלא היו בליבת פעילותה של החברה. עוד נטען כי התרחבותה לתחום התאורה ולסל המוצרים הנוסף לא הצליחה להניב לחברה תשואה חיובית. במסגרת הבקשה טענה החברה כי החברה הגיעה לסוף דרכה העסקית וכי אין לה משאבים ויכולת כלכלית להמשיך בפעילותה העסקית ולשלם לנושיה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות