אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ג'ונסון אנד ג'ונסון ידעה שנים שטלק מתוצרתה מכיל אסבסט צילום: רויטרס

דיווח: ג'ונסון אנד ג'ונסון ידעה שנים שטלק מתוצרתה מכיל אסבסט

לפי דיווח ברויטרס, מנהלים, רופאים ועורכי דין היו מודעים לדבר אך לא שיתפו את הרגולטורים או את הציבור. מטעם החברה נמסר: "ממצאים שגויים ומטעים"

14.12.2018, 17:39 | שירות כלכליסט

חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון ידעה במשך עשרות שנים שאבקת הטלק מתוצרתה מכילה אסבסט, כך מדווח היום (ו') אתר רויטרס. מניית החברה צונחת במסחר בוול סטריט.

קראו עוד בכלכליסט

בסוכנות הידיעות רויטרס בדקו מסמכים ועדויות משפטיות שפורסמו משנת 1971 ועד תחילת שנות ה-2000 ולפיהם מנהלים בחברה, רופאים ועורכי דין היו מודעים שבטלק הגולמי ובאבקות מוגמרות של החברה נמצאו לעתים כמויות קטנות של אסבסט. אותם עובדים שהיו מעורבים דנו בבעיה, אך לא שיתפו את הרגולטורים או את הציבור בכך - כך על פי רויטרס. 

טלק של ג טלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון | צילום: רויטרס טלק של ג

חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון הפנתה את רויטרס למועצה חיצונית שהשיבה לפנייה של סוכנות הידיעות במייל. ודחתה את ההאשמות בטענה כי הממצאים שמוצגים ברויטרס הם "שגויים ומטעים". בתגובה נמסר: "הקונצנזוס המדעי הוא שטלק באבקות גוף המבוססות על טלק הוא אינו מסרטן, ללא קשר מה הוא מכיל. זה נכון גם אם - וזה לא - אבקת הטלק הקוסמטית של ג'ונסון אנד ג'ונסון הכילה אי פעם כמויות זעירות של אסבסט".

החברה התמודדה עם גל של תביעות בטענה כי מוצרי אבקת הטלק לתינוקות שלה מכילים אסבסט וגרמו לסרטן השחלות ולסוגים אחרים של סרטן. חבר מושבעים במדינת מיזורי בארה"ב הורה בחודש יולי לג'ונסון אנד ג'ונסון לשלם 4.9 מיליארד דולר במקרה של 22 נשים ומשפחותיהם. שופט אישר את פסק הדין באוגוסט והחברה התחייבה לערער עליו.

ג'ונסון אנד ג'ונסון הגישה אלפי מסמכים במסגרת הליכים משפטיים, אם כי רובם נשמרו בסוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות