אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב הטילה סנקציות על אלוף במיל' ישראל זיו: סחר בנשק בדרום סודן

ארה"ב הטילה סנקציות על אלוף במיל' ישראל זיו: סחר בנשק בדרום סודן

לפי משרד האוצר האמריקאי, הסנקציות הוטלו על זיו לאחר שמכר נשק בהיקף 150 מיליון דולר לשני הצדדים במלחמה. סנקציות הוטלו גם על שני אנשי עסקים סודנים

14.12.2018, 21:44 | שירות כלכליסט

ארצות הברית הטילה סנקציות על האלוף במיל' ישראל זיו, ושני אנשי עסקים סודנים, זאת בשל חלקם במלחמת האזרחים בדרום סודן. בהודעת משרד האוצר האמריקאי שפורסמה היום (ו'), נמסר כי ארה"ב תמשיך לפעול נגד אלו המרוויחים מסבלם של אזרחי דרום סודן.

קראו עוד בכלכליסט

בהצהרה נמסר כי זיו, אלוף בדימוס, סיפק כלי נשק ותחמושת לשני הצדדים במלחמת האזרחים והשתמש בחברה חקלאית כדי למכור לממשלה נשק בהיקף של כ-150 מיליון דולר, כולל רובים, משגרי רימונים וטילי כתף.

משרד האוצר האמריקאי פרסם את שמותיהם של שלושת האנשים שעליהם הוטלו סנקציות, בהם זיו - שהיה ראש אגף המבצעים בשנים 2003-2005 - וכן איש העסקים הסודני אובאק וויליאם אולאבו. לפי ארה"ב, השניים הובילו גופים שפעולותיהם הרחיבו את הקונפליקט. כמו כן הוטלו סנקציות על איש ממשל סודני בשם גרגורי וסיל, "על פעולות שפגעו בשלום, ביציבות ובביטחון".

ישראל זיו ישראל זיו ישראל זיו

כמו כן, ארה"ב מסרה שהטילה סנקציות על 6 גופים שבבעלות או בשליטה של זיו ואולאבו. לא נמסרה תגובה מיידית ממשלת דרום סודן, שסובלת מביקורת גוברת מצד ארה"ב, כולל איומים להפסיק את הסיוע שניתן לה.

בהצהרה נמסר שארה"ב מכוונת לאנשים ש"סיפקו חיילים, כלי רכב משוריינים וכלי רכב שמשמשים להרחבת הסכסוך". וושינגטון הביעה סלידה גוברת מדרום סודן ומאותם אלה שלטענתה חוסמים את הדרך לשלום. ארה"ב הובילה את המאמצים במועצת הביטחון של האו"ם להטיל אמברגו נשק על המדינה מוקדם יותר השנה.

במלחמת האזרחים בדרום סודן נהרגו עד כה כמעט 400 אלף בני אדם. הסנקציות הוטלו יום לפני יום השנה החמישי לתחילת הלחימה. הצדדים הלוחמים חתמו על הסכם שלום חדש בחודש ספטמבר, עם זאת הלחימה והקרבות ממשיכים בחלק מהאזורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ירושלים
כפקוד לשעבר של ישראל עוד בימיו הראשונים בצנחנים עצוב כמה שזה לא מפתיע. היה נוכל רודף כבוד וערמומי כמפקד צעיר.. חיי אדם אף פעם לא עניינו אותו, כי אם טובתו האישית. מעבר לבושה שכולנו חווינו כשאדם כזה התקדם בצבא העם שלנו ושאיש כזה כביכול מיצג אותנו בעולם, אפשר לפחות עכשיו לשחרר אנחת רווחה שסוף כל פושע להיתפס, אם לא ע״י מדינת היהודים שהכשירה אותו אז ע״י הספונסרים הרשמיים שלנו.
פקוד של ישראל זיו  |  15.12.18
לכל התגובות