אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית האופנה פראדה הסיר דמות של קוף מקולקציה חדשה משום שנפסה כגזענית צילום: פראדה

בית האופנה פראדה הסיר דמות של קוף מקולקציה חדשה משום שנפסה כגזענית

מדובר בדמות של קוף קטן בצבע חום כהה עם שפתיים אדומות נפוחות שדומה למדי לקריקטורות ה Blackface הגזעניות שתיארו את השחורים כעצלנים ובורים. בית האופנה הודיעה כי יגנוז את הדמויות המדוברות מהחנויות ומהמלאי

16.12.2018, 14:48 | מורן לונדון
בסוף השבוע האחרון הסיר בית האופנה פראדה חלק מקולקציית Pradamalia החדשה משום שנתפסו כגזעניים. הקולקצייה מציגה דמויות קטנות וצבעוניות לתליה על תיקים ומחזיקי מפתחות וכן, חולצות עם הדפסי היצורים הקטנים. בעוד שרוב הפריטים בקולקציה חמודים ולא מעוררים שום אסוציאציה שלילית, התבלט קוף קטן בצבע חום כהה עם שפתיים אדומות נפוחות. עוברי אורח ולקוחות שעברו בסמוך לסניף הניו יורקי של בית האופנה, הביעו זעזוע מחלונות הראווה המעוטרים בדמות הקוף משום שדומה, לטענתם, מדי לקריקטורות ה Blackface הגזעניות שתיארו את השחורים כעצלנים ובורים כדי לבדר את האדם הלבן בתיאטראות במאות הקודמות.

הקוף של פראדה, צילום: פראדה הקוף של פראדה | צילום: פראדה הקוף של פראדה, צילום: פראדה

ברשתות החברתיות הועלו תמונות של לקוחות מתוך החנות תחת התיוגים #sambo ו-#stopracism ולצידן הטענה "שבתמורה ל-550$ תוכלו לקנות כושי סמבו לתלות על התיק"

בית האופנה הוריד מהמדפים ומהאתר את דמות הקוף בינתיים וצייץ הסבר, שלא כלל התנצלות, בעמוד הטוויטר שלו "קבוצת פראדה מעולם לא התכוונה להעליב אף אחד ואנו דוחים כל צורה או דימוי של גזענות. בנושא זה, אנו נגנוז את הדמויות המדוברות מהחנויות ומהמלאי"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות