אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו כינוס נכסים הוצא לנהגו לשעבר של ראש הממשלה צילום: גיל יוחנן

צו כינוס נכסים הוצא לנהגו לשעבר של ראש הממשלה

הצו הוצא לאחר שהמרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה טען כי אילן שמואל מבריח נכסים על מנת לא לשלם קנס של כמיליון שקל שהטיל עליו בימ"ש עבור קטינות בהן פגע

16.12.2018, 15:20 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בירושלים נעתר לבקשת המרכז לגביית קנסות והוציא צו כינוס נכסים לנכסי האסיר אילן שמואל, ששימש בעבר נהג במשרד ראש הממשלה בנימין נתניהו. האחרון הורשע בשנת 2016 בעבירות מין חמורות בקטינות ונידון ל-27 שנות מאסר. בנוסף הוטל עליו לשלם לנפגעות עבירה סכום כולל של 980 אלף שקל.

האחרון לא שילם הכספים לנפגעות העבירה ומדינת ישראל הגישה באמצעות המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה בקשה למנות מנהל מיוחד לנכסיו. כמו כן טענה המדינה כי אילן שמואל מנסה להבריח את נכסיו על מנת שלנושיו לא יהיה כיצד להיפרע ממנו. המרכז לגביית קנסות ציין בפני בית משפט כי לאחר שהחייב לא שילם את הקנס בהתאם לגזר הדין הועבר הטיפול לגביה באמצעות המרכז לגביית קנסות אשר פעל לגביית החוב בכול האמצעים העומדים לרשותו, ואולם למרות ההליכים שבוצעו לא הצליח המרכז לגבות כספים מהחייב. יש לציין כי שמואל הגיש ערעור על הרשעתו.

אילן שמואל לשעבר הנהג של ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: גיל יוחנן אילן שמואל לשעבר הנהג של ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: גיל יוחנן אילן שמואל לשעבר הנהג של ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: גיל יוחנן

בדיון שהתקיים בבית משפט ברביעי האחרון אליו הגיע שמואל טען: "אני לא מיוצג. אבקש עו"ד. יש לי חוב למרכז גביית קנסות. אני מכיר בחוב. ניסיתי להגיע להסדר. אני כן מעוניין להגיע להסדר". בית המשפט מינה מנהל מיוחד לנכסיו של שמואל וקבע כי:" החיוב מטעם מרכז הקנסות עומד על סך 1.08 מיליון שקל ולא נראה כי החייב יוכל לשלם סכום זה אלא אם כן ימומשו זכויותיו בנחלה אשר נמכרה. כמו כן יש לעשות בירור אם יש לחייב זכויות נוספות ממקורות כלשהם. לאור זאת יינתן צו כינוס לנכסי החייב.אני ממנה את עו"ד אורי גיל כמנהל מיוחד לנכסי החייב".

מהמרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה נמסר בתגובה כי "התופעה לפיה נאשמים שבגזר הדין נקבע שעליהם לשלם פיצוי לנפגעי עבירה ממהרים להיפטר מנכסיהם על ידי העברתם לבני משפחה, כדי למנוע תפיסתם, מוכרת והמרכז נלחם בה. עדיף לחייבים לשלם את חובם מהר ככל האפשר מכוון שכל שיהוי או דחיה גורמת לחוב לצבור ריבית. בסוף כולם משלמים ומי שמשתהה משלם יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות