אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זליכה לא מוותר על ועדת יוקר המחיה: מבקש שימוע מול זילבר צילום: נמרוד גליקמן

זליכה לא מוותר על ועדת יוקר המחיה: מבקש שימוע מול זילבר

פרופ' ירון זליכה מונה ע"י השרים כחלון וכהן לעמוד בראש הוועדה, למרות שמועמדותו נפסלה על ידי יועמ"ש האוצר בטענה לניגוד עניינים. כעת הוא מעוניין להסביר מדוע הוא יכול לעמוד בראש הוועדה מבלי לעזוב את לקוחותיו הפרטיים - בהם ועדים גדולים של רשתות מזון ובנקים

16.12.2018, 20:13 | משה גורלי

פרופ ירון זליכה לא מוותר והוא מבקש שימוע כדי להסביר מדוע יוכל לשמש כראש ועדה ציבורית לבחינת יוקר המחייה ובמקביל להמשיך לייעץ ללקוחותיו הפרטיים, בהם ועדים גדולים של רשתות מזון ובנקים.

קראו עוד בכלכליסט

השרים הממנים, שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן, ימתינו לתוצאות. אין בכוונתם להתעמת עם היועץ המשפטי לממשלה אם יתעקש לפסול את זליכה גם אחרי השימוע.

פרופ פרופ' ירון זליכה | צילום: נמרוד גליקמן פרופ

כעת מונחת על הפרק התנגדותו למינוי של היועץ המשפטי של האוצר אסי מסינג וידועה תמיכתה של המשנה דינה זילבר שהציעה לזליכה לעזוב את הלקוחות הפרטיים ולנטרל בכך את ניגוד העניינים. אולם זליכה סירב.

בשימוע מולה ינסה זליכה לשכנע שבכוחו לרקוד על שתי החתונות. במידה ולא יצליח, קשה להניח שמנדלבליט יאמץ עמדה שונה ואז גם השרים יירדו מהמינוי. לאחר שמסינג חזר ביום שישי על עיקרי התנגדותו המנומקת, קשה לראות שגם זילבר תשנה את דעתה.

מינוי זליכה נפסל כבר לפני חודשיים

היועץ המשפטי של משרד האוצר אסי מסינג כתב לשר האוצר משה כחלון בסוף השבוע, כי הובהר לו כבר לפני חודשיים שיש להימנע ממינויו של פרופ' ירון זליכה לעמוד בראשות ועדה לבחינת יוקר המחיה בשל ניגוד עניינים.

עוד עולה מהמכתב, שבנסיון לנטרל את ניגודי העניינים התבקש זליכה לוותר על לקוחותיו בתחום הקמעונאות, אולם הוא סירב. מסינג הסביר כי העובדה שזליכה מייעץ ליו"ר ההסתדרות ולשני ועדים של רשתות קמעונאיות גדולות בתחום המזון פוסלת אותו: "במצב דברים זה, ובשים לב לחלק המשמעותי של המקטע הקמעונאי בתחום המזון, זליכה מצוי בניגוד עניינים שאינו מאפשר את מינויו", כותב מסינג.

יועמ"ש האוצר הזכיר גם את האינטרס האישי של זליכה בתובענה ייצוגית שהוגשה נגד תנובה, שמהווה גורם משמעותי בתחום המזון. החלטתו התקבלה על דעתה של עו"ד דינה זילבר, המשנה ליועמ"ש בתחום הציבורי־מינהלי. מסינג מציין עוד במכתבו כי התבקש לבחון את השתתפותה של גלית אבישי כחברה נוספת בוועדה ליוקר המחיה מטעם שר הכלכלה אלי כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות