אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוור אחר: JD.com החלה להפעיל רובוט משלוחים אוטונומי צילום: גטי אימג'ס

דוור אחר: JD.com החלה להפעיל רובוט משלוחים אוטונומי

מדובר ברובוט בגודל של עגלת גולף, בו 22 תאים להעברת חבילות כשכל אחד מהם מזהה את הנמען באמצעות סריקת פנים; ל-JD יש 20 רובוטים כאלה, שנבחנים בשנגחאי ומסוגלים לנסוע במהירות של 20 קמ"ש ולהתחמק ממכשולים ע"ב מערכת נהיגה אוטונומית

17.12.2018, 13:34 | שירות כלכליסט

JD.com, חברת המסחר המקוון השנייה בגודלה בסין, השיקה רובוט משלוחים אוטונומי. הוא מסוגל להעביר מוצרים לטווח של עד 5 ק"מ מנקודת השילוח - וכשמגיע ליעדו, מוודא את זהות הנמען באמצעות מערכת זיהוי פנים. הרובוט נועד לסייע ל-JD להתמודד עם עלויות התפעול השוטפות, והצמיחה היחסית בשכר עובדי מערכים לוגיסטיים בסין.

קראו עוד בכלכליסט

הרובוט החל לפעול עוד בחודש שעבר, זמן קצר לאחר שהודיעה JD על ניסויי רחפן משלוחים בשנגחאי. בשלב זה מפעילה JD עשרים שליחים רובוטיים, שכל אחד נושא 22 תאים פנימיים להעברת חבילות. כל תא מיועד למשתמש ספציפי, ואם לא ייאסוף את החבילה, ימשיך הרובוט לכתובת הבאה.

השליח הרובוטי של JD, צילום: גטי אימג השליח הרובוטי של JD | צילום: גטי אימג'ס השליח הרובוטי של JD, צילום: גטי אימג

הרובוטים של JD יכולים לנסוע במהירות של עד 20 קמ"ש והם מתחמקים ממכשולים ועומסי תנועה באמצעות כלי בינה מלאכותית וחיישנים שונים. הם מופעלים מהמחסן הלוגיסטי של החברה בעיר צ'אנגשה, ממנו מופצות עד כ-2,000 חבילות ביום. JD מרחיבה בהתמדה את המערכים הלוגיסטיים שלה, ומשקיעה בכלי אוטומציית ארגון וסידור של המחסנים - שהותקנו כבר ב-500 מהם.

הצורך בכלים אוטונומיים לביצוע משלוחים נבע מצמיחת שוק המסחר המקוון בסין, והבטחת החברות לספק את ההזמנות בתוך 24 שעות; הביקוש הגבוה העלה את שכר השליחים, הנהגים ומתפעלי המשלוחים - מה שהוביל לצמיחה בשכרם ובהתאמה, גם בעלויות התפעול של קמעונאיות הרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות