אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה להפקדה: שכונה חדשה בכפר קאסם עם כ-1,600 דירות, מחציתן במסגרת מחיר למשתכן צילום: עמית שעל

אושרה להפקדה: שכונה חדשה בכפר קאסם עם כ-1,600 דירות, מחציתן במסגרת מחיר למשתכן

מדובר בתוכנית שקודמה בוותמ"ל, ובהמשך להחלטת ממשלה לעידוד בנייה רוויה במגזר ערבי. התוכנית כוללת שטחי מסחר ותעסוקה ופארק עירוני

17.12.2018, 14:15 | בילי פרנקל
תוכנית לבניית שכונה חדשה בכפר קאסם, עם 1,626 יחידות דיור, הופקדה להתנגדויות. כמחצית מחידות הדיור (כ-800) מתוכננות לשיווק במסגרת מחיר למשתכן.

מדובר בתוכנית שקודמה בוותמ"ל ביוזמת משרד הבינוי והשיכון. זאת בהמשך להסכם פיתוח כוללני שנחתם בינו לבין העירייה, ובהמשך להחלטת ממשלה 922 ל״עידוד בנייה רוויה במגזר ערבי״.

השכונה החדשה מתבססת על תוכנית המתאר של העיר ותשתרע על שטח של כ-350 דונם במתחמים 6 ו-7 באזור הצפון מערבי של העיר. התוכנית מתאפיינת בטופוגרפיה תלולה המהווה רקמת פיתוח צמודה לבנייה קיימת.

קראו עוד בכלכליסט

השכונה תכלול תמהיל מגורים מגוון, כאשר מחצית מחידות הדיור ייבנו בבנייה רוויה. יחידות הדיור שישווקו במסגרת מחיר למשתכן, מתוכננות על קרקע מדינה.

בנוסף, כוללת התוכנית שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של 60,000 מ"ר, כולל מגוון מוסדות ציבור, פארק עירוני ותשתיות תחבורתיות.

כפר קאסם, צילום: עמית שעל כפר קאסם | צילום: עמית שעל כפר קאסם, צילום: עמית שעל

התוכנית כוללת גם נספח סביבתי לטיפול בנחל, פינוי אתר פסולת ושיקום הוואדי, לרבות מיזעור השפעות אזור התעשייה באזור המערבי. הנספח מציע רחוב בו חזית מסחרית שייצר דופן חדשה מערבית ליישוב.

במשרד השיכון ציינו כי התכנון מתבסס על תפיסת תכנון עירונית שנועדה לשלב אזורי מסחר עם מגורים כדי להגביר את תחושת העירוניות במקום, כך שהשכונה תתפקד גם כחוליה מחברת לאזור התעשייה המתפתח ממערב בשימושים מסחריים.

שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל') יואב גלנט, מסר כי "הקמת שכונה חדשה בכפר קאסם הוא המשך להסכם הפיתוח שחתמנו עם העירייה לפני כשנתיים והוא מצטרף לשורה של פתרונות דיור שמגבש משרד הבינוי והשיכון עבור כלל האוכלוסיות והמגזרים בישראל. התהליך יקל על מצוקת הדיור של המגזר ביישוביו. בעשרים השנים הקרובות מדינת ישראל תידרש למיליון דירות, 200 אלף מתוכן עבור המגזר הערבי, ועל כן אנחנו מגבשים פתרונות ארוכי טווח, שיאפשרו שיפור תנאי דיור משמעותי, על ידי הגדלת מספר יחידות הדיור, תכנון בנייה רוויה ופיתוח מוסדות ציבור חדשים, בהתאם לצורכי היישוב".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות