אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשטוף את העיניים: התמונות הזוכות בתחרות הצילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק צילום: National Geographic Photo Contest

לשטוף את העיניים: התמונות הזוכות בתחרות הצילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק

מכוניות במדבר, קרנפים בשמורה, או ילד באמבטיה מאולתרת. אלפי תמונות השתתפו בתחרות הצילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק. אלו הזוכים. ויש גם נקודה ישראלית

21.12.2018, 21:50 | מערכת כלכליסט
צילום: Jassen Todorov / National Geographic Photo Contest
1.מקום ראשון: אלפי מכוניות פולקסווגן ואאודי חונות באמצע מדבר מוהאבי בקליפורניה. בדגמים שיוצרו בין 2009-2015 הותקנה תוכנה שנועדה לזייף את תוצאות מבחני הפליטה שמבצעת סוכנות ההגנה על הסביבה האמריקאית (EPA). לאחר חשיפת הפרשה, פולקסווגן ביצעה ריקול למיליוני מכוניות. התמונה אמורה לעורר את המודעות לחשיבות השמירה על כדור הארץ.
צילום: Alison Langevad / National Geographic Photo Contest
2.מקום שלישי בקטגוריית חיות בר: בשעות המאוחרות של הלילה הופיעו שני קרנפים לבנים כדי לשתות בבור מים בשמורת זימנגה בדרום אפריקה. הם נשארו דרוכים ועמדו גב אל גב כדי להשקיף על הסביבה לפני שהתכופפו למים. "הרגשתי זכות גדולה לחלוק רגע כזה עם החיות שבסכנת הכחדה", סיפרה הצלמת אליסון לנגבד
צילום: Rucca Y Ito / National Geographic Photo Contest
3.ציון לשבח, קטגוריית מקומות: האגם הכחול בביאי צ'ו (Biei-cho), הוקאידו ביפן, מושך אליו תיירים רבים ומוקף בהרים ועצים מרשימים. האגם, שקופא בחורף, נוצר כדי למנוע זיהום של הנחל מהר הגעש הפעיל הסמוך, הר טוקאצ'י. הצלם האריך את החשיפה על מנת שיוכל לתפוס את האופן שבו השלג ירד וכדי ללכוד את פתיתי השלג שהשתקפו באדמה
צילום: Todd Kennedy / National Geographic Photo Contest
4.מקום שני, קטגוריית אנשים: בחופשה משפחתית בנסיעה מסידני לאולורו, עצרה משפחה ללילה במוטל בעיירה הכפרית  נינגאן. האזור נמצא בחגורת החיטה, והיה חם מהרגיל לעונה – יותר מ-37 מעלות צלזיוס ומאובק. ג'יני, הבת של הצלם טוד קנדי מצולמת כשהיא נהנית מאמבטיה מרעננת בכיור.
צילום: Christian Werner / National Geographic Photo Contest
5.מקום שלישי, קטגוריית מקומות: הצלם, כריסטיאן ורנר נשלח מטעם המגזין הגרמני דר שפיגל לסוריה כדי לתעד את המצב בערים הגדולות. "כשנכנסתי בפעם הראשונה לרובע חלידיה בחומס הייתי בשוק", סיפר. "מעולם לא נתקלתי בהרס בקנה מידה כזה, והייתי בערים הרוסות רבות. האזור מסביב היה שקט במיוחד, בלי קולות של העיר – כלום"
צילום: Mia Collis / National Geographic Photo Contest
6.מקום ראשון, קטגוריית אנשים: צילום פורטרט של דיוויד מויוצ'וקרה מניירובי, קניה. זה היה היום האחרון שלו בעבודה כצלם. הוא עבד בסטודיו שלו במשך 37 שנים, אך עמד לסגור את המקום מכיוון שהמצלמות הפכו כל כך נפוצות וכבר לא היה בו צורך. הוא התכוון לפרוש ולחזור הביתה לכפר. הצלמת מיה קוליס החליטה להמשיך ולהפעיל את המקום, והפורטרט של דיוויד תלוי שם לזכרו.
צילום: Jonas Beyer / National Geographic Photo Contest
7.מקום שני, קטגוריית חיות בר: תמונה של כבשי – שור (musk oxen ) בגרינלנד. הכבשים רצו בגבעה בשלג עמוק, שהתפוצץ תחתיהם. "היה לי המזל להיות במקום הנכון כדי לצפות בהם מקפצים ככה", סיפר הצלם, ג'ונאס באיר. "התמונה מראה את היופי והעוצמה של כבשי השור, והשלג איתו הם מתמודדים בסביבות 8 חודשים בכל שנה".
צילום: Avishek Das / National Geographic Photo Contest
8.מקום שלישי, קטגוריית אנשים: חסיד של הדת ההינדית מנשק את התינוק החדש שלו במהלך פסטיבל Charak Puja במערב בנגל, הודו. לפי המסורת יש להחזיק את החסיד בחכה ולנדנד אותו מחבל. ההקרבה הכואבת הזו נועדה להגן על הילדים שלו מחרדות. "ניסיתי ללכוד את הרגע של אהבה וחיבור בין אב ובנו", סיפר הצלם אבישק דאס.
צילום: Nicholas Moir / National Geographic Photo Contest
9.מקום שני, קטגוריית מקומות: מכונית פורד ת'נדרבירד מעלה חלודה ומכוסה באבק אדום אחרי סופת אבק בראלס, טקסס. השדות היבשים של טקסס היוו טרף קל לסופה, שכללה רוחות במהירות 145 קמ"ש. התמונה צולמה כחלק מפרויקט של צלמים וצלמי וידיאו שרדפו אחרי הסופה בעמק טורנדו. זה היה היום האחרון של המרדף המוצלח, שבו היו עדים ל-16 סופות טורנדו בעשרה ימים.
צילום: National Geographic Photo Contest
10.מקום ראשון, קטגוריית חיות בר: בשעות הבוקר המוקדמות חיות הפרא האלה חצו את נהר מארה בטנזניה. שכבות של אבק, צל ושמש מעל הכאוס של החיות הבועטות במים מעניק לתמונה תחושה מיסטית.
צילום: YARON SCHMID
11.הצילום שזכה בתואר חביב הקהל. תמונה זו, שצילם הישראלי ירון שמיד, צולמה בטנזניה. רואים בה גורי אריות ששיחקו בתפיסת הזנב של הלביאות
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות