אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Airbnb: הודעת השר לוין שהחזרנו את ההתנחלויות לאתר "אינה מדויקת" צילום: שאטרסטוק

Airbnb: הודעת השר לוין שהחזרנו את ההתנחלויות לאתר "אינה מדויקת"

כך מסרה החברה, על רקע הפגישה שקיימו בכיריה עם שר התיירות, יריב לוין; כזכור, תחילה הודיעה החברה כי חזרה מהחלטתה להסיר בתים וחדרים להשכרה הממוקמים בגדה המערבית, אולם מאוחר יותר מסרה כי הדיווחים שפורסמו מוקדם יותר לא היו מדויקים

18.12.2018, 10:14 | עומר כביר

חברת Airbnb טוענת כי הודעתו של שר התיירות יריב לוין, שלפיה החברה החזירה לאתר בתים להשכרה בגדה המערבית - אינה מדויקת.

"הדיוווחים שפורסמו מוקדם יותר בעניין לא היו מדויקים", מסרה החברה. "Airbnb הביעה דחייה מוחלטת של תנועת ה-BDS והבהירה את מחויבותיה לפתח את פעילותה בישראל, ולאפשר ליותר תיירים מכל העולם ליהנות מפלאי המדינה ואנשיה.

"אנחנו כאן כדי להיפגש עם מגוון בעלי עניין, ובעקבות הפגישות שלנו יש לנו הבנה עמוקה יותר של הנושא המסובך והרגשי הזה. Airbnb הבהירה שאנחנו מפתחים את הכלים הדרושים ליישום המדיניות שלנו ושהתהליך כולל את המשך הדיאלוג עם ממשלת ישראל ובעלי עניין אחרים".

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה מהווה נסיגה מסוימת מהודעתה הקודמת של Airbnb, שלפיה החליטה לחזור בה מהחלטתה להסיר מהאתר בתים וחדרים להשכרה שממוקמים בגדה המערבית.

כזכור, לפני כחודש הודיעה Airbnb על הסרת כ-200 רשומות שממוקמות בהתנחלויות בגדה. "קיימות עמדות מנוגדות ביחס לשאלה האם חברות צריכות לעשות עסקים בשטחים כבושים שנתונים למחלוקת היסטורית בין ישראל לפלסטינים", מסרה אז החברה, "החוק בארה"ב מתיר לחברות כמו איירבנב לבצע עסקים בשטחים אלו. בו בזמן, רבים בקהילה העולמית סבורים שחברות לא צריכות לעשות שם עסקים כי הם מאמינים שחברות לא צריכות להרוויח מאדמות שאנשים נעקרו מהן. אחרים מאמינים שהחברות לא צריכות להפסיק לפעול באזורים אלו".

יריב לוין, צילום: אלכס קולומויסקי יריב לוין | צילום: אלכס קולומויסקי יריב לוין, צילום: אלכס קולומויסקי

בעקבות ההודעה הודיע שר התיירות שהוא דורש מהנהלת החברה לבטל את המהלך. "מדובר בהחלטה מבישה ואומללה ובכניעה מחפירה של החברה. בהנחיית השר לוין החל משרד התיירות לגבש צעדים מידיים להגבלת פעילות החברה בכל הארץ", נמסר ממשרדו.

אתמול בערב נפגש לוין עם סגן נשיא Airbnb, כריס לנהאן, שעומדת בראש צוות המדיניות הגלובלית של החברה. בתום הפגישה הודיעה Airbnb שהחליטה שלא ליישם בפועל את ההחלטה. "החברה תמשיך לפעול בדיאלוג עם ממשלת ישראל", היא הוסיפה.

 
בהמשך, כאמור, פרסמה Airbnb הודעת הבהרה שמהווה נסיגה מסוימת מהודעתה הקודמת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות