אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניות הגז גררו את בורסת תל אביב לירידות שערים צילום: בלומברג

דיווח שוטף

מניות הגז גררו את בורסת תל אביב לירידות שערים

ת"א 35 ות"א 125 נחלשו בעד 0.9%. מדד ת"א נפט וגז נסוג ב-2.6% בהובלת מודיעין שנחתכה ביותר מ-9%; מניות הבנקים שמרו על יציבות - כלכלני IBI: " מניות הבנקים מתומחרות בחסר"; חלל תקשורת בלטה לשלילה עם ירידה חדה של 10%. מנכ"ל החברה: "נוכל לעמוד בהתחייבויות למחזיקי האג"ח"

18.12.2018, 17:32 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - הבורסה בתל אביב ננעלה בירידות: המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 איבדו 0.7% ו0.9% בהתאמה. מניות שותפויות הנפט והגז הובילו את המגמה עם ירידה של 2.7% במדד הסקטור. בלטו: מודיעין שנחתכה ב-9.2%, ישראמקו שירדה ב-2.8% ודלק קידוחים שנסוגה ב-2.3%. חלל תקשורת השילה 10% על רקע שיחת ועידה שקיים מנכ"ל החברה עם משקיעיה בצל החששות לגורל החברה.

16:00 - "בהתבסס על תחזית המכירות שלה, חלל תקשורת תוכל לעמוד בהתחייבויותיה למחזיקי איגרות החוב", כך אמר היום מנכ"ל חלל תקשורת דוד פולק בשיחת ועידה למשקיעים. השיחה התקיימה לנוכח הודעתה של חברת הטלוויזיה בלווין yes מאתמול כי היא שומרת על זכותה שלא לחכור מקטעים מהלוויין עמוס 8 של חלל במקרה של איחור בתחילת פעילותו. yes ציינה שהיא בוחנת את האלטרנטיבות העומדות בפניה. על רקע כל זאת, מניית חלל תקשורת נחתכת ב-9% במחזור נמוך של פחות ממיליון שקל. מתחילת השנה, נפלה מניית החברה ב-62%.

דוד פולק חלל תקשורת, צילום: חלל תקשורת דוד פולק חלל תקשורת | צילום: חלל תקשורת דוד פולק חלל תקשורת, צילום: חלל תקשורת

15:50 - מניות הגז מובילות את הירידות: רציו נסוגה ב-2%, דלק קידוחים יורדת בשיעור דומה, וישראמקו מאבדת 2.5% מערכה. מודיעין נחתכת ב-10%.

15:00 - חוץ ממגדל וכלל: ועדת כבל פטרה את חברות הביטוח מלהופיע בפניה. הוועדה לבחינת מתן האשראי לבעלי ההון במשק, שצפויה להתכנס ב-6 לינואר, זימנה את בכירי כלל ומגדל להגיע ולהשיב על שאלות הוועדה בנוגע למתן האשראי שהעניקה לבעלי ההון במשק שלימים קרסו.

13:30 - בפעם השניה ברציפות: רוטשטייןדוחה גיוס של 60 מיליון ש' - בשל תנאי השוק. בינואר הקרוב אמורה חברת הנדל"ן בניהולו של אבישי בן חיים לפרוע תשלום קרן בשתי סדרות האג"ח שלה בהיקף של 52 מיליון שקל.

12:40 - כלכלני בית ההשקות IBI על מניות הבנקים: "אנו ממשיכים באותו המסר מהחודשים האחרונים, לפיו שוק ההון מתמחר בחסר את סביבת הריבית ממנה יהנו הבנקים בסוף 2019 ולכן ממשיכים בהמלצת "תשואת יתר" על הענף. אם נתמקד לרגע בהשפעת המדד על תוצאות הרבעון הרביעי נגלה שהמדד המצטבר שישפיע על דוחות הבנקים ברבעון הרביעי זהה למדד שנרשם ברבעון המקביל אשתקד. השינוי הפעם טמון בהעלאת הריבית עליה הוחלט בחודש נובמבר האחרון. העלאה זו, למרות שהשפיעה רק על חודש אחד מתוך הרבעון, תהיה בעלת השפעה חיובית על שורת ההכנסות של הבנקים".

12:00 - ישי ששון, רו"ח ואנליסט בכיר בדיסקונט ברוקראז' מתייחס לירידות המשמעותיות שנרשמו בשוק האג"ח: "קרנות הנאמנות שהרכב תיק הנכסים שלהם בנוי מחברות BVI ואג"ח קונצרניות ישראליות אחרות, ואשר נדרשות להנזיל את תיק הנכסים עקב פדיונות, נדרשו להנזיל בין היתר גם אג"ח ישראלי, שכן הירידות באג"ח ה- BVI אינן מאפשרות לספק את הנזילות הנדרשת. ירידות שערים החלו להירשם כבר בשבוע שעבר באג"ח של חברות ישראליות הפועלות בחו"ל באמצעות חברות נכס, ומשכך יש להן מבנה משפטי דומה לחברות ה- BVI, היוצר מידה של תחליפיות. לכן, כאשר מרווחי האג"ח בחברות ה- BVI נפתחים באופן משמעותי, הרי שפתיחת המרווחים זולגת גם לחברות הישראליות". 

ישי ששון, אנליסט בכיר בדיסקונט, צילום: יוסי צבקר ישי ששון, אנליסט בכיר בדיסקונט | צילום: יוסי צבקר ישי ששון, אנליסט בכיר בדיסקונט, צילום: יוסי צבקר

10:30 - מיקרומדיק, העוסקת בפיתוח ומסחור מוצרי דיאגנוסטיקה חדשניים לאבחון, גילוי מוקדם ומעקב אחר מחלות סרטן, מדווחת כי דירקטוריון החברה החליט לבחון הזדמנויות להרחבת פעילותה הקיימת של החברה כך שתכלול גם פעילות בתחום הקנאביס הרפואי. הנהלת החברה קיימה מספר פגישות מקדמיות עם חברות מתחום הקנאביס הרפואי, ותשוב ותעדכן בעניין התפתחויות בניהול המגעים עימן.

9:50 - המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בירידות על רקע המגמה השלילית אתמול בוול סטריט. ת"א 35 ות"א 125 מאבדים 0.4%, ת"א בנקים שומר על רמת הפתיחה. אופקו ואורמת נחלשות ב-2.3% ומובילות את הירידות במדד הדגל ת"א 35, קבוצת עזריאלי רושמת את התשואה החיובית ביותר במדד ומתחזקת ב-0.5%.

8:40 - קרן ההייטק של IBI קיבלה עוד חצי שנה לשבת על המזומנים: רשות ניירות ערך נותנת לקרן אי.בי.אי טכנולוגיה עלית, קרן ההיי טק הנסחרת הראשונה והיחידה בישראל, אפשרות שלא להשקיע את רוב נכסיה, עד שתמצא השקעות "ראויות". ביוני 2019, שנה לתחילת פעילותה, על הקרן להגיע להשקעה מינימאלית של 50% מנכסיה ורק ביוני 2020 — עוד שנה וחצי תידרש להשקיע לפחות 70% מנכסיה.

7:45 - הבורסה בתל אביב תיפתח על רקע הירידות החדות שנרשמו אמש בוול סטריט והמגמה השלילית הבוקר בשווקי אסיה. אתמול דאו ג'ונס ו-S&P 500 נסוגו ב-2.1% כאשר האחרון קבע שפל לשנת 2018 - שני המדדים צפויים לרשום את דצמבר הגרוע ביותר מאז המיתון הגדול ב-1931.

"ביצועי מדדי המניות בישראל מתחילת השנה חזקים יותר ותנודתיים פחות מרוב השווקים בעולם – ונראה כי יש גורמים רבים התומכים בהמשך המגמה הזו", כך ציינו כלכלני הראל פיננסים.

"השוק האמריקאי מציג תנודתיות גבוהה, אך בהסתכלות ארוכת טווח ניתן למצוא לא מעט גורמים התומכים חשיפה למניות בארה"ב. אנו ממליצים להתמקד בחשיפה המנייתית באפיקים פחות תנודתיים, פחות מתומחרים על בסיס הנחות צמיחה גבוהה ויותר מניות ערך 'מסורתיות'".


אתמול הבורסה המקומית חתמה את יום המסחר בירידות - המדדים ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.3%, מדד הבנקים עלה ב-1%; מניית לאומי ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה וטיפסה ב-1.9%, טבע מחקה 3.6% במחזור השני בגובהו.
              

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג


 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות