אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל פרשת ההטרדות: CBS לא תשלם למנכ"ל המודח פיצויי פרישה בסך 120 מיליון דולר צילום: בלומברג

בשל פרשת ההטרדות: CBS לא תשלם למנכ"ל המודח פיצויי פרישה בסך 120 מיליון דולר

בהצהרה שהוציאה הרשת נכתב, "הגענו למסקנה שיש בסיס לביטול ההסכם, זאת בשל העבירות המכוונות של לס מונבס, הפרת מדיניות החברה והפרת חוזה ההעסקה שלו וכן חוסר הנכונות שלו לשתף פעולה עם חקירת החברה", נכתב בהצהרה"

18.12.2018, 09:01 | שירות כלכליסט
רשת הטלוויזיה האמריקאית CBS הודיעה כי לא תשלם למנכ"ל המודח לס מונבס פיצויי פרישה של 120 מיליון דולר. לפי ההצהרה שפורסמה אמש, מונבס הסתיר מהרשת האשמות מרובות נגד התנהלותו המינית וניסה להעלים ראיות בניסיון לשמור על המורשת שלו ולקטוף את חבילת התגמולים הנדיבה. "הגענו למסקנה שיש בסיס לביטול ההסכם, זאת בשל העבירות המכוונות שלו, הפרת מדיניות החברה והפרת חוזה ההעסקה שלו וכן חוסר הנכונות שלו לשתף פעולה עם חקירת החברה", נכתב בהצהרה.

ההחלטה התקבלה על ידי דירקטוריון החברה, שנפגש מספר פעמים בשבוע שעבר לדון בנושא ולעבור על המידע שאספו עורכי דין, שמונו לחקור את הטענות שהועלו נגד מונבס ועל תרבות העבודה ברשת. בשל האישומים, מונבס נאלץ להתפטר מתפקידו בספטמבר. במסגרת החקירה, שוחחו עורכי הדין עם 11 מבין 17 הנשים שהאשימו את מונבס בהטרדה מינית.

לפי טיוטה של דו"ח החקירה שהגיעה לידי הניו יורק טיימס בחודש שעבר, מונבס מואשם בהתנהלות מינית לא הולמת במקום העבודה ומחוצה לו. לפי המידע שנחשף, מונבס שיקר לחוקרים ומחק הודעות שחשפו את הניסיונות שלו להשתיק את אחת הנשים שהאשימה אותו. מונבס מכחיש את ההאשמות ואמר כי אלו היו מעשים בהסכמה.

מונבס יכול לערער על החלטת הדירקטוריון ולהילחם על התגמול שלו באמצעות הליך גישור. "המסקנות של הדירקטוריון נקבעו מראש ואינן מבוססות על הראיות", מסר עורך דינו, אנדרו לבנדר. הוא המשיך והאשים את הרשת בהדלפת מידע חסוי לתקשורת "שפגע אף יותר בשמו, במוניטין ובקריירה של מונבס".

לס מונבס , צילום: בלומברג לס מונבס | צילום: בלומברג לס מונבס , צילום: בלומברג

מונבס (69) נחשב לאחד הטייקונים הגדולים של הוליווד. במשך יותר מ-30 שנות קריירה הוא היה אחראי לכמה מהסדרות המצליחות בטלוויזיה, ביניהן צער גידול בנות, ER וחברים אותן הפיק. ב-CBS נזקפת לזכותו הפיכתה של הרשת לנצפית ביותר הודות לסדרות כמו CSI והמפץ הגדול. אולם, בספטמבר נאלץ לפרוש לאחר ש-12 נשים האשימו אותו בהטרדה ובתקיפה מינית. ההאשמות נחשפו בניו יורקר.

מונבס אינו הבכיר היחיד ב-CBS שאיבד את עבודתו מאז החל עידן #MeToo. ג'ף פאגר המפיק הראשי של תכנית התחקירים 60 דקות והמגיש הבכיר צ'רלי רוז, פוטרו אף הם בשל האשמות על התנהלותם כלפי נשים.

מונבס אמנם הפסיד את הפיצויים בגובה 120 מיליון דולר, אך לפי חברת המחקר Equilar, הוא הרוויח חבילת שכר שנתית של 69.3 מיליון דולר בין השנים 2006-2017, וכלל התגמולים שהרוויח בתקופת עבודתו, כולל שכר ומניות, מסתכמים ביותר ממיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות