אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמנת כים ניר מבקשת להאריך את הקפאת ההליכים עד סוף ינואר צילום: מאיר אזולאי

נאמנת כים ניר מבקשת להאריך את הקפאת ההליכים עד סוף ינואר

במקביל מבקשת הנאמנת, עו"ד ניצה פוזנר, להעביר את מטה המבצעים של חברת התעופה המצויה בהקפאת הליכים לנכס פחות יקר מזה שהיא שוכרת בפתח תקווה

18.12.2018, 11:56 | ליטל דוברוביצקי

נאמנת כים ניר הגישה היום לבית המשפט מחוזי מרכז בקשה להאריך את הקפאת ההליכים לקבוצה עד לסוף ינואר. זאת, בין השאר מאחר והקפאת ההליכים אינה גירעונית וכדי לאפשר את השלמת המהלכים מול המציעים על מנת שישפרו את הצעותיהם.

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך, הגישה הנאמנת, עו"ד ניצה פוזנר, לבית המשפט בקשה לאשר לה לוותר על חוזה שכירות שנחתם ב-2015 בין כים ניר לבין המשכירה של נכס בפתח תקווה המשמש כמטה משרדי החברות, ובו מצוי גם מטה המבצעים.

עו"ד ניצה פוזנר, צילום: עמית שעל עו"ד ניצה פוזנר | צילום: עמית שעל עו"ד ניצה פוזנר, צילום: עמית שעל

הנאמנת מציינת במסגרת הבקשה כי מדובר בשטח גדול המחולק ל-17 חדרים ובגינו משולם כל חודש שכר דירה בסך של כ-40 אלף שקל ובנוסף משולמים דמי אחזקה חודשים בסך של עשרת אלפים שקל.

הנאמנת מציינת כי "שטח המושכר עולה לאין שיעור על צרכי החברות היום, ואין כול הצדקה תפעולית או כלכלית להמשך השימוש בו במתכונתו ועל החברות לצמצם פריסתן ולהעביר את מטה המבצעים ומערך הכספים למתקנים בשטח מצומצם ביותר".

בחודש שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי חברת התעופה כים ניר שהעסיקה כ-120 עובדים הגישה בקשת הקפאת הליכים לבית המשפט מחוזי מרכז. זאת, לאחר שצברה חובות של כ-24 מיליון שקל.

בבקשה נטען כי הקבוצה משמשת כיום כיחידה הלאומית לכיבוי אווירי באמצעות טייסת כיבוי (14 מטוסים מסוג אייר טרקטור), שהוקמה על-ידה לאחר שהתקבלו מסקנות אסון הכרמל, והיא למעשה טייסת הכיבוי הבלעדית בישראל.

בבקשה נטען כי קבוצת כים ניר הינה הגדולה בין חברות התעופה בתחום התעופה החקלאית והמובילה בתחום זה. הקבוצה מספקת גם שירותי ריסוס ודישון אווירי. בית המשפט מינה לתפקיד הנאמנת של הקבוצה את עו"ד ניצה פוזנר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות