אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צדק - מילת השנה של מילון מרים וובסטר צילום: גטי

צדק - מילת השנה של מילון מרים וובסטר

המילה מייצגת את השנה החולפת שבה עלו לכותרת סיפורים על שיבוש הליכי חקירה בחיפוש אחר הצדק והמינוי השנוי במחלוקת של ברט קוואנו לשופט בית המשפט העליון בארה"ב. לפי המילון, המשתמשים חיפשו את המילה "צדק" באתר שלו 74% יותר פעמים מאשר ב-2017

18.12.2018, 13:51 | שירות כלכליסט

מילון מרים וובסטר הכריז על מילת השנה שלו – צדק (Justice). המילה מייצגת את השנה החולפת שבה עלו לכותרת סיפורים על שיבוש הליכי חקירה בחיפוש אחר הצדק והמינוי השנוי במחלוקת של ברט קוואנו לשופט בית המשפט העליון בארה"ב, שלא לדבר על הדיונים המתוקשרים על צדק (או אי צדק) חברתי ואתני.

לפי המילון, המשתמשים חיפשו את המילה "צדק" באתר שלו 74% יותר פעמים מאשר ב-2017. החיפושים אחר המילה זינקו קרוב לוודאי בעקבות הדיווחים בחדשות, ובמיוחד לאלה הקשורים למשרד המשפטים (Justice Department) המפקח על החקירה של היועץ המיוחד רוברט מולר סביב התערבות רוסיה בבחירות.

מה ההגדרה לצדק?, צילום: איי פי מה ההגדרה לצדק? | צילום: איי פי מה ההגדרה לצדק?, צילום: איי פי

"מסיבות רבות ובפירושים שונים, דבר אחד בטוח: המילה צדק העסיקה רבים ב-2018", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה המוציאה לאור את המילון. עוד הוסיפו כי המילה בהקשרים השונים שלה "עמדה במרכז רבים מהדיונים הציבוריים המרכזיים בארה"ב בשנה החולפת". מילים נוספות שהיו מועמדות לתואר הן לאומניות ופאנסקסואליות.

בשנה שעברה נבחרה המילה פמיניזם.

בנוסף למרים וובסטר, במילון אוקספורד בחרו במילה "רעיל" לתיאור השנה, ואילו באתר Dictionary.com הלכו עם "מיסאינפורמציה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות