אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי ירשום רווח של 126 מיליון שקל על ההשקעה במימון ישיר

לאומי ירשום רווח של 126 מיליון שקל על ההשקעה במימון ישיר

זרוע ההשקעות של הבנק, לאומי פרטנרס, השלימה את המרת 19% ממניות מימון ישיר ב-7.3% ממניות החברה האם ביטוח ישיר; המהלך צפוי להקל על משפחת שנידמן, בעלת השליטה בביטוח ישיר, להשטיח את הפירמידה - לצורך עמידה בחוק הריכוזיות

18.12.2018, 15:24 | גולן חזני

לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של לאומי, השלימה את המרת מניות מימון ישיר באלה של בעלת השליטה בה. העסקה במסגרתה המירה לאומי פרטנרס 19% ממניות מימון ישיר שבבעלותה ל-7.3% ממנייות החברה האם ביטוח ישיר מומשה אתמול.  

קראו עוד בכלכליסט

מימון ישיר היא חברת אשראי צרכני שמשפחת שנידמן, בעלת השליטה בביטוח ישיר, מעוניינת להנפיק. ואולם בשל מיגבלות חוק הריכוזיות היא אינה יכולה לעשות זאת עד להשטחת פירמידת האחזקות שלה.

עיסקת ההמרה נעשתה בשווי של 1.83 מיליארד שקל לחברת ביטוח ישיר. לאומי פרטנס נכנסה לחברה ב-2013 בהשקעה של 42 מיליון שקל - הרווח שרושם לאומי על ההשקעה הוא 126 מיליון שקל, מתוכם 96 מיליון יירשמו ברבעון הנוכחי (רביעי 2018).

לאומי פרטנרס מנוהלת ע"י ירון בלוך שאמור לעבור בקרוב לתפקיד יו"ר לאומי קארד ולעזוב את הבנק. בלוך יהיה גם נציג הקרן ורבורג פינקוס בישראל, שרכשה את לאומי קארד. את העיסקה הובילו מטעם לאומי גם סער אבנרי, מנהל ההשקעות הראשי, עו"ד מיכל רבינוביץ, המשנה למנכ"ל והיועצת המשפטית של לאומי פרטנרס, אלעד אביבי, מנהל השקעות בכיר, ומירב פישר שרוני, אנליסטית בכירה.

דורון שנידמן מבעלי השליטה בביטוח ישיר , צילום: שאול גולן דורון שנידמן מבעלי השליטה בביטוח ישיר | צילום: שאול גולן דורון שנידמן מבעלי השליטה בביטוח ישיר , צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות