אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-SEC מבקשת מהציבור הערות על מתן הקלות דיווח לחברות הציבוריות צילום: בלומברג

ה-SEC מבקשת מהציבור הערות על מתן הקלות דיווח לחברות הציבוריות

ארבעה חודשים לאחר הערותיו של הנשיא טראמפ בנושא מארגן ה-SEC דיון מיוחד ופונה לציבור: "הרשות מבקשת הערות על הדרך הראויה לחזק את ההגנה על המשקיעים ובמקביל להקל על החברות בכל הנוגע לדוחות הרבעוניים"

18.12.2018, 20:06 | מיקי גרינפלד

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

חודשים ספורים לאחר המלצה של הנשיא טראמפ בעניין, רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) בוחנת את נושא הדיווחים של החברות הציבוריות - הערב פונה הרשות לציבור בבקשה שיחווה דעתו על הקלות אפשריות בתקנות המסדירות את פרסום הדוחות הכספיים.  

קראו עוד בכלכליסט

"הרשות מבקשת את הערותיו של הציבור על הדרך הראויה לחזק או לכל הפחות לשמר את ההגנה על המשקיעים בענייני הדיווחים התקופתיים ובמקביל להקל בעול המוטל על החברות המדווחות בכל הנוגע לדוחות הרבעוניים", נאמר בהודעת ה-SEC. תגובות מטעם הציבור לקול הקורא של הרשות יתקבלו למשך 90 יום.

"באופן ספציפי אנו מבקשים הערות מהציבור על המהות והתזמון של הפרסומים שחברות ציבוריות מחויבות אליהם בדוחות הרבעוניים. אנו מבקשים הערות על השאלה האם החוקים צריכים לספק לחברות, או לחלק מהחברות, גמישות בקשר לתדירות פרסום הדיווחים התקופתיים", נאמר עוד בהודעה.

בחודש אוגוסט האחרון קרא הנשיא טראמפ לרשות ני"ע (בציוץ טוויטר) לבחון מחדש האם ראוי לאפשר לחברות גמישות בכל הנוגע לתדירות הדיווחים הכספיים שלהם. מחר אמור להתקיים מפגש מיוחד במטה ה-SEC בוושינגטון, בנוכחות גורמים ציבוריים, שבו יערך דיון בנושא הדיווחים.

בפנייה הערב מציינת הרשות האמריקאית כי היא מעוניינת גם בהערות על ההשפעה האפשרית של השיטה הקיימת על התנהלות החברות – ברקע לבקשה זו, בין היתר, ביקורת שנשמעה על שיטת התחזיות לטווח קצר (לרבעון הבא) הפוגעת בשיקול הדעת של חברות אמריקאיות.

"אנו מבקשים הערות על כיצד שיטת הדיווח התקופתי הקיימת, הדוחות המתפרסמים והתחזיות, כשלעצמם או בשילוב אם גורמים אחרים, עשויה להשפיע על תהליך קבלת ההחלטות והחשיבה האסטרטגית של חברות, לחיוב או לשלילה", נאמר בהודעה.

מטה ה-SEC בוושינגטון , צילום: בלומברג מטה ה-SEC בוושינגטון | צילום: בלומברג מטה ה-SEC בוושינגטון , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות