אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות ההחלטה על היטל מינימלי - מנכ"ל מלט הר טוב התפטר צילום: אמיתי גזית

בעקבות ההחלטה על היטל מינימלי - מנכ"ל מלט הר טוב התפטר

ירון קפלן עוזב את תפקידו לאחר החלטת שר הכלכלה להשית היטל של 0.25% על יבוא מלט לישראל. מנכ"ל הקבוצה רונן יונה ימלא את מקומו

19.12.2018, 10:53 | אמיתי גזית
מנכ"ל מפעל מלט הר טוב ירון קפלן התפטר מתפקידו בעקבות ההחלטה לא להשית היטל היצף משמעותי על יבוא מלט לארץ. קפלן משמש כמנכ"ל המפעל מאז שנת 2011, עוד כשהיה בבעלות נשר. קפלן היה "דור שני" בהר טוב, שכן גם אביו היה בעבר מנהל המפעל.

קראו עוד בכלכליסט

קפלן התפטר כי הוא אינו רואה עתיד למפעל, בעקבות ההחלטה מלפני יומיים של שר הכלכלה אלי כהן, להשית על יבואני המלט היטל היצף כמעט אפסי בשיעור של 0.25% - מה שיאפשר להם להמשיך למכור מלט במחירי היצף.

עובדי מלט הר טוב חוסמים את כביש ירושלים-תל אביב (ארכיון), צילום: עובדי מלט הר טוב עובדי מלט הר טוב חוסמים את כביש ירושלים-תל אביב (ארכיון) | צילום: עובדי מלט הר טוב עובדי מלט הר טוב חוסמים את כביש ירושלים-תל אביב (ארכיון), צילום: עובדי מלט הר טוב

מי שימלא את מקומו כרגע הוא רונן יונה, כיום מנכ"ל הקבוצה. בעבר, יונה היה סמנכ"ל הכספים של המפעל, וכאשר הוחלט להרחיב את הפעילות קודם להיות מנכ"ל הקבוצה. בשלב זה ישמש יונה גם כמנכ"ל המפעל, לפחות עד להתבהרות המצב.

לפי הערכות בשוק, בפני הר טוב עומדות כרגע שתי אפשרויות: סגירת המפעל או עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה. יש לציין כי החלטה סופית בעניין ההיטל טרם התקבלה והכרעתו של השר כהן דורשת אישור של שר האוצר וועדת הכספים של הכנסת. אם אכן תוגש עתירה יש להניח שהיא תתבסס על הקביעה המקצועית שיש היצף בשוק. במקרה של הגשת עתירה, הר טוב יהיו מנועים מסגירת המפעל ומעריכת שימועים לעובדים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מלט הרטוב כשה לעולה
על מזבח התחרות הקריבו את מלט הרטוב פעם אחת כשאילצו את נשר למכור אותו לבעלים אחרים שיתחרו במונופול. אחרי 3 שנים שבהן מלט הרטוב התייעל ככל שיכל ללא תב"ע ובמקביל פעל מול הרשויות לאישור תב"ע שיוכל לשדרג את המפעל בצורה יותר משמעותית ואז בפעם השנייה הוקרב המפעל ע"י אותה ממשלה מול היבוא בהיצף. כל הכוונות הטובות לייצור תחרות רק גורמות להרס של התעשייה המקומית. כחלון ואלי כהן תתעוררו לפני שלא תשאר תעשייה בארץ בכלל!!!!
נבו  |  21.12.18
5.
לכל המגיבים, שימו לב
מונופול המלט זה נשר. הרטוב זאת חברה אחרת, מפעל אחר, שלכאורה היה אמור לתת תחרות לנשר אבל בגלל שמדובר במפעל מיושן יותר לא מסוגל להתמודד עם היבוא. מה שקרה בעצם זה שבשביל להכריח את נשר להתחרות עם היבוא - מה שנשר מסוגלים לעשות - החליטו לסגור את הרטוב.
אהרל'ה  |  19.12.18
לכל התגובות