אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדוויל לצד משחת שיניים: מיזוג ענק בתחום הבריאות והתרופות ללא מרשם צילום: גטי אימג'ס

אדוויל לצד משחת שיניים: מיזוג ענק בתחום הבריאות והתרופות ללא מרשם

החברות פייזר ו-GSK חתמו על הסכם למיזוג חטיבות הבריאות והתרופות ללא מרשם שלהן; בהמשך מתכננות החברות לפצל את החטיבה וליצור ענקית בינלאומית; פייזר ו-GSK מעוניינות לפצל את החטיבות כדי להתמקד בתחומים רווחים יותר

19.12.2018, 12:52 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

חברות פייזר וגלקסו סמית' קליין (GSK) מתכננות למזג את חטיבות הבריאות והתרופות ללא מרשם שלהן, ובהמשך לפצל את החטיבה החדשה, ובכך ליצור ענקית בינלאומית שמוכרת תרופות נפוצות כמו אדוויל לצד משחת שיניים של מותג סנסודיין. GSK הודיעה היום (ד') שהחברות חתמו על הסכם להקמת העסק המשותף. 

קראו עוד בכלכליסט

העסקה התגבשה לאחר מאמציה של פייזר למכור את חטיבת הצרכנות, בשל רצונה להתמקד בחטיבת תרופות המרשם שלה שולי רווח גבוהים יותר. גם בגלקסו מעדיפים להשקיע את מירב המאמצים בחטיבת תרופות המרשם והחיסונים, שנחשבת רווחית יותר אך גם טומנת בחובה סיכונים גבוהים יותר.

       

חברת התרופות גלקסו סמית קליין GSK, צילום: גטי אימג חברת התרופות גלקסו סמית קליין GSK | צילום: גטי אימג'ס חברת התרופות גלקסו סמית קליין GSK, צילום: גטי אימג

      

על פי תנאי העסקה, גלקסו תחזיק ב-68% ופייזר ב-32% הנותרים של החטיבה המאוחדת. מגלקסו נמסר כי הם מצפים לסגור את העסקה במחצית השנייה של 2019, ובתוך שלוש שנים מתכוונים לפצל את החטיבה באמצעות הנפקה בשוק ההון בבריטניה.

המכירות הכלל עולמיות של החטיבה המשולבת עמדו ב-2017 על 12.7 מיליארד דולר. על פי ההצהרה שפרסמה גלקסו, יצירת החטיבה החדשה תעזור להעלות את תזרים המזומנים ובכך לאפשר לה לחזק את חטיבת תרופות המרשם באמצעות הרחבת המחקר.

"הודות לכוונה העתידית שלנו לפצל את החטיבות, העסקה הזו מייצגת נתיב התקדמות ברור ל-GSK ליצירת חברת תרופות וחיסונים עולמית חדשה עם חטיבת מחקר ופיתוח הממוקדת במדע ובשימוש בגנטיקה ובטכנולוגיה מתקדת, וליצירת חברת תרופות ללא מרשם", מסרה מנכ"לית החברה אמה וולמסלי, שנכנסה לתפקיד לפני שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות