אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וואווי משיבה אש: אנו מסייעים לממשלת סין לרגל? היכן ההוכחה? צילום: בלומברג

וואווי משיבה אש: אנו מסייעים לממשלת סין לרגל? היכן ההוכחה?

משנה ליו"ר החברה הציע אתגר לארה"ב ומדינות אחרות שטוענות שמוצריה מלאים בפירצות אבטחה שנועדו לריגול ממשלתי: הציגו הוכחות. לדבריו, מניעת כניסה של החברה לשווקים תפגע בתחרות המקומית, והחברה הסינית עדיין לא ויתרה על פעילות בארצות הברית

19.12.2018, 13:58 | רפאל קאהאן

וואווי הסינית, שקשריה עם השלטון הקומוניסטי הוגדרו כעילה להרחקתה ממכרזים ממשלתיים בארה"ב, יפן ואירופה, שוברת שתיקה: קן הו, סגן יו"ר וואווי, טען שהציוד של החברה בטוח לשימוש ואינו כולל פרצות אחוריות שיכולות לשמש לריגול ממשלתי או אחר. לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, אמר הו שמי שסבור שמוצרי וואווי מכילים פרצות יעודיות, מוזמן לבוא ולהוכיח זאת.

קראו עוד בכלכליסט

דבריו נאמרו בשיחת עיתונאים שקיים בסין, בקמפוס וואווי בעיר דונגואן; הוא הסביר שניסיונות למנוע מוואווי להיכנס לשווקים מערביים ואחרים יפגע רק בלקוחות המקומיים, בשל צמצום התחרות והעלאת מחירים. "אנו מוכנים לנהל דיאלוג פתוח מול כל מי שיש לו טענות ודאגות לגיטימיות", אמר. בנוסף, הודיע שהחברה עדיין תמשיך לנסות לעשות עסקים בארה"ב. "בסופו של דבר השוק האמריקאי יזדקק לטכנולוגיות ולחברות הטובות ביותר. אנחנו לא יודעים מתי זה יקרה, אבל יש לנו את הסבלנות לחכות ליום הזה", סיכם.

טוענים טענות? הראו הוכחות. וואווי, צילום: בלומברג טוענים טענות? הראו הוכחות. וואווי | צילום: בלומברג טוענים טענות? הראו הוכחות. וואווי, צילום: בלומברג

הבית הלבן הגביר בשבועות האחרונים את מאמציו לשכנוע גורמים בינלאומיים לוותר על ציוד תשתיות התקשורת של וואווי. עד כה מדינות כאוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, בריטניה, הודו וצרפת הודיעו כי ישתפו פעולה עם המהלך ומדינות נוספות כנראה יצטרפו אליהן בהמשך. עם זאת, וואווי עדיין מובילה בתחרות על השקת ציוד לדור הבא של התקשורת הסלולרית. היא הצליחה לעניין מדינות רבות ב אפריקה, דרום אמריקה ואפילו מדינות באירופה כפורטוגל.

וואווי עומדת בימים אלה במרכז שערוריה בינלאומית, לאחר שארה"ב ביקשה לעכב לחקירה את סמנכ''לית הכספים של החברה בטענה שביצעה עסקאות שמפרות את האמברגו האמריקאי על איראן דרך חברות קש. הו סירב להתייחס לפרשה בדבריו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות