אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם הסכם קיבוצי המסדיר את תנאי העסקתם של העוזרים המשפטיים צילום: שאטרסטוק

נחתם הסכם קיבוצי המסדיר את תנאי העסקתם של העוזרים המשפטיים

ההסכם, שנחתם בין ההסתדרות, הנהלת בתי המשפט, נציגי הממונה על השכר באוצר וועד העובדים של למעלה מ-500 עוזרי השופטים בהנהלת בתי המשפט, מבטיח כי שכרם הנוכחי של העובדים יישמר, כמו גם אופק להתקדמות כלכלית

19.12.2018, 15:46 | משה גורלי

בתום מו"מ ממושך נחתם היום (ד') הסכם קיבוצי המסדיר את תנאי העסקתם של למעלה מ-500 עוזרי השופטים בהנהלת בתי המשפט. ההסכם נחתם בין ההסתדרות, הנהלת בתי המשפט, נציגי הממונה על השכר באוצר ו-ועד העובדים של העוזרים המשפטיים.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום:  גולן פרידנפלד צילום: גולן פרידנפלד  , צילום:  גולן פרידנפלד

ההסכם קובע לראשונה כי העובדים, שהועסקו עד עתה באמצעות חוזים אישיים, יועברו להעסקה בחוזה מיוחד תחת הסכם קיבוצי. ההסכם מבטיח כי שכרם הנוכחי של העובדים יישמר, כמו גם אופק להתקדמות כלכלית - שכן הוא מחיל עליהם את כל התוספות והתנאים המקובלים בשירות המדינה, לרבות תוספות ותק ותשלום על ביצוע שעות נוספות בפועל, וכן את כל התנאים הנקבעים בהסכמי המסגרת במגזר הציבורי.

כחלק מההסכם הוגדרה טבלת שכר ייחודית לדירוג העוזרים המשפטיים, אליה ישויכו מעתה העובדים. בנוסף לטבלת השכר יזכו העובדים לזכויות מעטפת נוספות הנהוגות אצל משפטנים בשירות המדינה, כגון "מענק יובל", הטבות לבעלי תואר שני ושלישי, ימי השתלמות בשכר ועוד. העובדים יקבלו מענק חתימה בגובה 4,000 שקל. חציו הראשון של המענק יינתן בינואר 2019 וחציו השני בינואר 2020.

חתימת ההסכם מסיימת עשור של מאבק ממושך סביב סוגיית קציבת הכהונה של עוזרי השופטים שהשופטים עמם עבדו פרשו או אינם מעוניינים יותר בשירותיהם. המערכת תאפשר להם מעתה למצות ערוצי איוש אלטרנטיביים בתוך המערכת, וככל שלא הצליחו, לקבל רשת ביטחון כלכלית בדמות חודשי הודעה מוקדמת ופיצויים מוגדלים.

מעמד החתימה נערך בנוכחות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנהל בתי המשפט השופט ד"ר יגאל מרזל, סגן בכיר לממונה על השכר באוצר דיאא אסדי, יו"ר איגוד המשפטנים עו"ד יצחק (יצי) גורדון ויו"ר הוועד עו"ד שרית טוביס.

את העוזרים המשפטיים ייצגו עורכות הדין ארנה לין ונטע שפירא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות