אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הרכבת מתרה בדירקטוריון לבטל את הדיון בהדחתו: "אבדן עשתונות של יו"ר החברה" צילום: דוברות רכבת ישראל

מנכ"ל הרכבת מתרה בדירקטוריון לבטל את הדיון בהדחתו: "אבדן עשתונות של יו"ר החברה"

המנכ"ל שחר איילון תוקף את היו"ר דן הראל. שעות ספורות לפני הדיון על הדחתו, הוא שלח מכתב אזהרה לחברי הדירקטוריון: "גם אם יו"ר הדירקטוריון בחר לאמץ לו אג'נדה אישית נגד מנכ"ל החברה, הרי שאל להם לחברי הדירקטוריון לשמש כ'חותמת גומי' למהלך שכזה"

20.12.2018, 09:31 | ליאור גוטמן
שחר איילון נגד דירקטוריון רכבת ישראל, סיבוב שני: שעות ספורות לפני הדיון על הדחתו, שולח שחר איילון מכתב אזהרה לכלל חברי הדירקטוריון שם הוא מתרה בהם שלא לקיים שום דיון בעניינו.

נוסח המכתב, שהגיע לידי כלכליסט, מפנה אצבע מאשימה ליור החברה דן הראל שמנהל לכאורה מסע נגד איילון.

עיון בנוסח המכתב, עליו חתומים עו"ד אלירם בקל ועודד גזית ממשרד גזית-בקל, קובע ש"בשעות האחרונות התפרסמו ידיעות בתקשורת על פיהן ישיבת הדירקטוריון אשר נועדה לדון בעניינו של איילון הוקדמה במפתיע להיום".

עוד כותבים שם ש" ידיעות אלה, אם יש בהם ממש, הינן שיאם של מחול שדים המתחולל בעניינו של איילון בימים האחרונים" ומשקפות לכאורה "אבדן עשתונות של יו"ר החברה דן הראל".

 

 

 

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון, צילום: אוהד צויגנברג מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון | צילום: אוהד צויגנברג מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון, צילום: אוהד צויגנברג

המסקנה אם כך מבחינת איילון ברורה. "אכן, מר הראל אינו מסתיר את רצונו להביא, בכל מחיר כמעט, להפסקת כהונתו של מר איילון, ומבלי שהוא מרסן עצמו בהוראות הדין. הגם שמניעיו של מר הראל אינם ברורים כל צורכם (אך ידועים היטב למר איילון), הרי שפעולותיו גלויות וידועות. פעולות אלה, כפי שנפרט עוד להלן, אינן עומדות בהוראות הדין ובכללי המשפט המינהלי".

עוד נטען ש"גם אם יו"ר הדירקטוריון בחר לאמץ לו אג'נדה אישית נגד מנכ"ל החברה, הרי שאל להם לחברי הדירקטוריון לשמש כ'חותמת גומי' למהלך שכזה. ההיפך הוא הנכון: דווקא כאשר יו"ר הדירקטוריון פועל באופן כה כוחני - עד כדי מניעת פגישות בין חברי הדירקטוריון  המנכ"ל, קביעת ישיבות וביטולן, הוצאת הודעות לתקשורת על קבלת החלטות בטרם אלה אכן התקבלו, האצת הליך ההדחה כמחטף - חייבים חברי הדירקטוריון לעמוד כחומה בצורה מולו".

השורה התחתונה: עורכי דינו של איילון כותבים כי "הנכם מתבקשים, אפוא, שלא לקיים כל דיון, ובוודאי שלא לקבל כל החלטה, בעניין הפסקת כהונתו של מר איילון, טרם שיינקטו הצעדים המתחייבים בנסיבות העניין, ככל שאלה יינקטו כלל. כאמור לעיל, על אף שמר הראל מתיימר להציג את הליך ההדחה כעובדה מוגמרת, הרי שזה לא החל כלל" . עוד נדרש מהדירקטוריון להעביר כל חומרים שיש על איילון בטרם יתקיים דיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות