אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא ממריאים: מושב ברקת ביקש מביהמ”ש לבטל הסדר בוררות עם אירפורט סיטי צילום: עמית שעל

לא ממריאים: מושב ברקת ביקש מביהמ”ש לבטל הסדר בוררות עם אירפורט סיטי

ההסדר עוסק בקבלת בניין משרדים תמורת שטח במתחם. לטענתו, במשך עשור לא התקבל למקום היתר בנייה

20.12.2018, 12:33 | דותן לוי

לאחר שנים של סכסוכים וניסיון ליישב את המחלוקות במסגרת בוררות, הושגו הבנות שלפיהן אירפורט סיטי תבנה בניין משרדים בשטח 4,500 עבור מושב ברקת כחלופה לעסקת הקומבינציה על הקרקע שנותרה; אלא שבמושב דורשים לבטל את ההסכם בטענה שאין בו זכויות בנייה, וכי במשך עשר שנים אירפורט סיטי לא הצליחה לקדם

היתר בנייה.

אירפורט סיטי, צילום: עמית שעל אירפורט סיטי | צילום: עמית שעל אירפורט סיטי, צילום: עמית שעל

במושב הגישו לאחרונה בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז באמצעות עורך הדין אלון פומרנץ ממשרד ליפא מאיר ושות' לבטל הסדר שהוצע במסגרת הבוררות אשר קובע כי אירפורט סיטי תקים עבור המושב מבנה משרדים ומסחר בשטח של 4,500 מ"ר. תחילה ההסכם בין המושב ליזמים היה פשוט: המושב יעביר קרקע ובתמורה יקבל אחוזים מדמי שכירות.

בהסכם שנחתם ב־1997 נקבע, כי על היזמים להעביר את הקרקע עם השטחים הבנויים בתוך שבע וחצי שנים, ובמקרה זה עד נובמבר 2007 נדרשה איירפורט סיטי להעביר לידי המושב 1,940 מ"ר של שטחי מסחר, ו־2,434 מ"ר של מלונאות כדי שהמושב יוכל להתחיל לקבל עבורם דמי שכירות. ב־2007 שני הצדדים הגיעו לבוררות. במושב דרשו לקבל סכום שווה ערך לשכר הדירה שהיו אמורים לקבל מהשטחים עליהם הסכימו עם היזמים: 81 מיליון שקל. הבורר לא קיבל את דרישת המושב ואז עלתה הצעה לפיה היזמים יקימו בניין משרדים חדש במקום הבנייה שהובטחה למושב.

עו"ד אלון פומרנץ, צילום: אופיר אייב עו"ד אלון פומרנץ | צילום: אופיר אייב עו"ד אלון פומרנץ, צילום: אופיר אייב

עתה מבקשים במושב לבטל את ההסכם, שכן לטענתם למבנה יש אישור לשתי קומות בלבד, ואין בשטח מספיק זכויות בנייה. מאירפורט סיטי נמסר בתגובה: "בית המשפט המחוזי אישר את פסק הבורר בחודש מאי האחרון. במגרש קיימות זכויות הבנייה עליהן התחייבה אירפורט סיטי. אי קבלת היתר בנייה עד כה, נובע מסירובו של המושב לחתום על הבקשה".

כתב התביעה הוגש באמצעות עורכי הדין אלון פומרנץ, ד"ר גאי כרמי וישי לבנון ממשרד ליפא מאיר ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות