אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירה במשטרה חשודה בהפרת אמונים צילום: YNET

בכירה במשטרה חשודה בהפרת אמונים

ניצב גילה גזיאל, ראש אגף משאבי אנוש במשטרה, נחקרה בחשד להפרת אמונים - בין היתר עקב מעורבותה לכאורה בהפקת אירוע הפרידה מהמפכ"ל לשעבר דנינו. גזיאל: "דוחה מכל וכל את החשדות"

21.12.2018, 12:06 | אלי סניור וישי פורת
הבכירה שבמשך יותר משלוש שנים כיהנה כניצבת היחידה במשטרה חשודה בהפרת אמונים: המחלקה לחקירות שוטרים חקרה אתמול (יום ה') את ראש אגף משאבי אנוש במשטרה, ניצב גילה גזיאל, בחשד להפרת אמונים בגין מעורבותה לכאורה במכרזים שנעשו באופן שאינו תקין.

מדובר במכרזים עבור הפקת ארועים במשטרת ישראל בשנים 2014-2015, ובהם אירוע הפרידה מהמפכ"ל לשעבר, רב ניצב בדימוס יוחנן דנינו. על פי החשד, גזיאל מחקה לכאורה מיילים מספקים שעבדו מול המשטרה. התלונה למבקר המדינה על כך שבמכרזים להפקת האירוע של דנינו נפלו פגמים מהותיים הוגשה על ידי עו"ד פיני פישלר, שפגישתו עם ניצב בדימוס יצחק (צ'יקו) אדרי הייתה זו שהובילה את ועדת המינויים לפסול את אדרי מלהתמנות למפכ"ל הבא.

"יש לבחון אם זהו פולחן אישיות שמקורו במשטרים אפלים", כתב אז פישלר על מה שכינה כ"הילולה" לדנינו, שעלותה הייתה כחצי מיליון שקל. התלונה הועברה מהמבקר למחלקה לחקירות שוטרים, שם ציינו כי מעורבים נוספים, אזרחים ושוטרים, נחקרו בפרשה זו. לפי ההודעה, החקירה תסתיים בקרוב ותועבר לבחינת פרקליטות מח"ש.

גילה גזיאל, צילום: YNET גילה גזיאל | צילום: YNET גילה גזיאל, צילום: YNET

עו"ד עפר ברטל ממשרד ברטל כהן, המייצג את ניצב גזיאל, מסר כי היא דוחה מכל וכל את החשדות נגדה. "למן הרגע הראשון היא שיתפה פעולה באופן מלא על מנת לאפשר למח"ש לחקור את החשדות עד לטיהור מלא של שמה, מהר ככל שניתן. אני סמוך ובטוח כי תוך זמן קצר תגיע מח"ש למסקנה כי לא נפל בה רבב".

לפני שלוש שנים פורסם ב-ynet כי על פי נתוני התנועה לחופש המידע הפרידה ממפכ"ל ה-17 דנינו עלתה למשלם המסים כחצי מיליון שקל. במסגרת "מסע הפרידה" השתתף רב-ניצב דנינו באירועים שונים במחוזות, אגפים ותחנות. ב-30 ביוני 2015 התקיים האירוע המרכזי בבית הספר לשוטרים ועלותו הייתה יותר מ-406 אלף שקל.

לצורך האירוע המושקע נשכרה חברת "למהלא" להפיק סרטון פרידה מרגש. עבור כתיבת התסריט, הצילומים והעריכה שולמו 37,760 שקל, ואף שבמשטרה ישנה יחידת תיעוד, שולמו 35,400 שקל על צילום טקס הפרידה. הזמרת קרן פלס שרה באירוע שלושה שירים וקיבלה 36 אלף שקל. הבדרן אבי נוסבאום קיבל מהמשטרה 33 אלף שקל עבור השתתפות באירוע ולנוכחים חולק ספר הילדים "אבא שלי מפכ"ל", שעל כריכתו התנוססה תמונת דנינו.

בנוסף נערך אירוע פרידה מאגף משאבי אנוש במשטרה, בראשות גזיאל. גם באירוע הזה הופק סרט פרידה בעלות של 12,650 שקל. על החלק האומנותי הופקדה השחקנית אלינור סלע שקיבלה מהמשטרה 24 אלף שקל. לאחר "מסע הפרידה" החל מבקר המדינה בבדיקה, וביקש שיועברו עליו מסמכים ומידע.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מטבע הדברים משטרת ישראל מנועה מלהתייחס לנושאים המצויים בחקירת מח"ש, מה גם שאינה מעודכנת בפרטים אודותיהם. מדובר בקצינה שתרמה רבות לאורך שנים וראוי להמתין למיצוי ההליך או לכל הפחות להתבהרות הפרטים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לא בין היתר, אלא בראש ובראשונה...
הנהלת בתי המשפט נדרשת לפרסם את שיבושי המשפט שמבוצעים ע"י עובדי היכלי הצדק, מקורבים, עוזרות משפטיות ועוד, והגיעו למזכירות בכל עיר מהיועץ המשפטי לממשלה, לפני כ 9 חודשים, ובכמה פעימות ומוסתרים באדיקות, במיוחד בבתי משפט בנתניה, פתח תקווה והרצליה... הבדיקה ומעמיקה נעשתה בשל תלונות רבות של בעלי דין שנפגעו אנושות "משיבוש הליכי משפט" - לרבות חסימת נט המשפט לב"כ המייצגים בעלי דין שלא מקושרים, ולא שייכים לחונטה!!!
מרים  |  25.12.18
4.
דין שוטר כדין ניצב
לא אני לא שמח לאיד על כך שנציבה במשטרה נחקרת בחשד להפרה אמונים אבל לא יתכן שמ שבין היתר אחראית על פטורי שוטרים נמצאת דקה אחת נוספת בשרות לא יתכן שנציבים כמו ניסו שחם ניצב מור ניצב ארביב קיבלו את מולא פיצוים שלהם ולי גזלו את הפיצויים אף שמעולם לא הורשעתי בעבירה פלילית הפיקוד הבכיר במשטרה גזל מעשרות שוטרים את המגיע להם בחוק לטובת מסיבות חשק של קצינים בכרים בושההההההההההההההההה
שמואל  |  23.12.18
לכל התגובות