אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מזהיר: "הממשל עומד להיות מושבת לתקופה ארוכה מאוד" צילום: איי אף פי

טראמפ מזהיר: "הממשל עומד להיות מושבת לתקופה ארוכה מאוד"

בית הנבחרים אישר אמנם הקצאת 5.7 מיליארד דולר למימון הקמת החומה בגבול עם מקסיקו, לפי דרישת הנשיא - אך הסנאט צפוי לבטל את ההצעה. אם לא יושג הסכם עד היום בחצות - הממשל יושבת

21.12.2018, 15:29 | שירות כלכליסט
דרישתו של נשיא ארה"ב טראמפ להקצאת מימון לבניית החומה בגבול עם מקסיקו, מקרבת את הממשלה הפדרלית להפסקת פעילותה; בית הנבחרים, שהרוב בו עדיין רפובליקאי, אישר אמנם אתמול הקצאת 5.7 מיליארד דולר למימון החומה - אך ככל הנראה ההצעה תבוטל ע"י הסנאט.

קראו עוד בכלכליסט

הבית הלבן הודיע שטראמפ לא ייסע היום כפי שתוכנן לחופשת חד המולד בפלורידה אם הממשלה אכן תפסיק את פעילותה. יותר מ-80 אלף עובדים פדרלים ייאלצו לקחת חופשה כפויה או לעבוד ללא שכר אם לא יימצא פיתרון למצב עד היום בחצות.

טראמפ צייץ היום כי "הסנאטור מיץ' מקונל (מנהיג הרוב הרפובליקאי בסנאט) צריך להילחם למען החומה ולמען ביטחון בגבול, באופן הכי חזק שהוא יכול. הוא אמנם זקוק לקולות דמוקרטים, אך כפי שראינו בבית הנבחרים - דברים טובים קורים".

הנשיא המשיך: "אם הדמוקרטים יצביעו נגד, הממשל יושבת לתקופה ארוכה מאוד. אנשים לא רוצים גבולות פתוחים ופשע!".

הקונגרס האמריקאי, צילום: בלומברג הקונגרס האמריקאי | צילום: בלומברג הקונגרס האמריקאי, צילום: בלומברג

אתמול נראה היה כי הקונגרס עומד לאשר את תקציב הממשל; ואולם המצב השתנה לאחר שטראמפ, שהיה נתון תחת מתקפה נדירה מצד תומכיו השמרנים, הודיע שאין בכוונתו לחתום על ההוראה ללא המימון להקמת חומה בגבול עם מקסיקו.

כאמור, בית הנבחרים אישר אתמול את הצעת המימון ברוב של 217-185, שהושג לאחר שרפובליקאים בכירים הציגו את ההצבעה כהתרסה נגד ננסי פלוסי, שתיכנס לתפקיד יו"ר בית הנבחרים ב-3 בינואר, ואשר הזהירה את טראמפ בשבוע שעבר שהוא לא ישיג את מספר הקולות הדרוש לו כדי לאשר מימון לחומה.

הרפובליקאים עדיין נהנים מרוב בבית הנבחרים, שהשליטה בו תעבור לידי הדמוקרטים בינואר בעקבות ניצחונם בבחירות האמצע.

חבילת המימון של הממשלה, שכוללת גם 8 מיליארד דולר להתמודדות עם אסונות כמו הוריקנים ושריפות יער, תעבור כעת להצבעה בסנאט; זה צפוי להוציא ממנה את הכספים להקמת החומה - ולהחזיר את ההצעה לבית הנבחרים.

השבתות של הממשל מתרחשות כמעט בכל קדנציה נשיאותית. בינואר השנה הושבת הממשל בעקבות מחלוקת על היחס למהגרים צעירים. באוקטובר 2013, בקדנציה של ברק אובמה, הושבת הממשל לתקופה של כשבועיים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות