אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מסרבת לחשוף את הכנסותיה משירות "אמזון פריים" צילום: Mike Segar

אמזון מסרבת לחשוף את הכנסותיה משירות "אמזון פריים"

כך עולה מתכתובת בין אנשיה לבין נציגי רשות ני"ע בארה"ב; החברה טוענת כי המידע חסר חשיבות למשקיעים; גם פורד מסרבת למסור מידע מפורט יותר באשר להכנסותיהן

22.12.2018, 15:12 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

רשות ני"ע האמריקאית (SEC) מובילה מהלך לחיוב חברות לחשוף יותר מידע על מקורות ההכנסה שלהן, ונתקלת בהתנגדות. לפי דיווח "הוול סטריט ג'ורנל" ה-SEC לוחץ על אמזון לדווח למשקיעים כמה מהכנסותיה מגיעות משירות "אמזון פריים", כך עולה מהתכתבות בין נציגי הרשות לבין אנשי החברה. אמזון סירבה לדרישת ה-SEC בתואנה שהמידע חסר חשיבות עבור המשקיעים. חברות נוספות, כמו יצרנית הרכב פורד ויצרנית המשאיות Paccar דחו גם הן דרישות מצד ה-SEC למסור פירוט רב מדויק יותר של מקור הכנסותיהן.

קראו עוד בכלכליסט

הסירוב מותיר את המשקיעים ללא מידע עומק שהם אמורים לקבל מהחברות לפי כלל דיווח חשבונאי שנכנס לתוקפו בארה"ב השנה. בין היתר, הכלל מחייב חברות לדווח אילו מוצרים, ערוצי מכירה או איזורים גיאוגרפיים הם בעלי החשיבות הרבה ביותר להכנסותיה. עם זאת, חברות רבות לא סיפקו מידע נוסף על הכנסותיהם בהשוואה למידע שהן סיפקו בעבר. טוד קסטנגו, אנליסט חשבונאות בבנק מורגן סטנלי, העריך כי "צריך להיות יותר רעש כדי שהחברות באמת יבצעו את השינוי".

מייסד אמזון, ג מייסד אמזון, ג'ף בזוס | צילום: רויטרס מייסד אמזון, ג

בהתאם, העימות בין ה-SEC לבין החברות רחוק מלהסתיים. אף שהרשות לא כופה על החברות את השינוי, היא אותתה כי ב-2019 בכוונתה להמשיך ולהתמקד באופן שבו חברות מדווחות על הכנסותיהן. אם הן ימשיכו לעמוד בסירובן, הלחץ עליהן צפוי לגבור.

לפי סקר שנערך מוקדם יותר השנה בידי מכון CFA, שפועל לקידום הנגשת מידע פיננסי לציבור, 73.6% מהמשקיעים סבורים כי הפירוט של החברות באשר למקורות ההכנסה שלהן אינו מפורט דיו בדו"חותיהן הפיננסיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות