אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBI השקעות חובר לאלקטרה נדל"ן - יגייס 10.5 מיליון דולר להשקעה במולטי-פאמילי צילום: אורן קהן

IBI השקעות חובר לאלקטרה נדל"ן - יגייס 10.5 מיליון דולר להשקעה במולטי-פאמילי

בית ההשקעות פרסם תשקיף לציבור להשקעה בנכס בעיר דאלאס, שבו תחזיק אלקטרה נדל"ן ב-50.5%; סכום המינימום להשקעה יעמוד על 25,000 דולר - התשואה השנתית מוערכת ב-9.7%

23.12.2018, 09:46 | חזי שטרנליכט

בית ההשקעות אי.בי.אי (IBI) מפרסם הבוקר (א') תשקיף שבו יציע לציבור להשקיע במקבץ מולטי פאמילי בעיר דאלאס - בשותפות עם הקרן השנייה שמקימה חברת אלקטרה נדל"ן.   

קראו עוד בכלכליסט

אלקטרה נדל"ן מתמקדת בשנים האחרונות בהשקעות במקבצי דיור משפחתיים בארה"ב. במסגרת המיזם האמור תחזיק אלקטרה נדל"ן בכ-50.5% מהון חברת הנכס, שאליה יגייס בית ההשקעות IBI משקיעים.

עבור IBI מדובר בכניסה לפעילות חדשה המתמקדת בהשקעה בנכסי נדל"ן מניבים לצד חברות הפועלות בתחום הנדל"ן בארץ ובעולם, שיהיו שותפי השקעה בנכסים. התשקיף שמפרסם IBI הוא עבור שותפות השקעה ראשונה המוצעת לציבור הנעשית בנכס מניב, בסמוך לדאלאס טקסס. הנכס האמור הוא מקבץ מגורים (Multifamily) בן 334 יחידות דיור שנבנה ב- 2012, אחוז התפוסה בו עומד על כ- 95%.

עלות הפרויקט עומדת כ- 50 מיליון דולר הכוללים גם את תקציב השבחת הנכס. החברה שפרסמה את התשקיף תגייס מהציבור כ-10.5 מיליון דולר. הקרן של אלקטרה נדל"ן העמידה סכום נוסף של כ-10 מיליון דולר ויתרת המימון, כ-30 מיליון דולר, תינתן מהלוואה שתילקח מבנק אמריקאי.

סכום המינימום להשקעה בפרויקט למשקיע מהציבור יעמוד על 25,000 דולר. דמי השכירות השוטפים יחולקו למשקיעים אחת לרבעון לאורך תקופת ההחזקה. בתום תקופת ההשקעה, צפויים המשקיעים לקבל את יתרת הקרן, בתוספת התשואה שהושגה. לפי האמור בתשקיף, השותפות צופה כי התשואה השנתית הצפויה (IRR) תעמוד על כ-9.7% (דולרית) למשקיע לפני מס. הכוונה היא לסיים את הגיוס בחודש הקרוב. דמי הניהול בפרויקט יעמדו על כ- 1% מהיקף ההשקעה לאורך חיי הפרויקט בתוספת החזר הוצאות חד פעמיות.

ב-IBI אמרו שמדובר בנכס מודרני שנבנה בסטנדרט בניה גבוה וכולל שטחים ציבוריים לשימוש הדיירים: בריכה, חדר כושר, מועדון דיירים ועוד. הנכס נמצא במיקום אסטרטגי, בסמוך למרכזי תעסוקה גדולים ומשום כך אטרקטיבי למגוון רחב של דיירים.

אלקטרה נדל"ן מנהלת, באמצעות חברות שבבעלותה בארה"ב, אלפי דירות להשכרה בטקסס, פלורידה, ג'ורג'יה וקרולינה, בשווי מצרפי של למעלה מ- כ-3 מיליארד דולר.

חברת הניהול מקבוצת אלקטרה החלה בהטמעת המודל העסקי הכולל שיפוץ ושדרוג יחידות הדיור והאזורים הציבוריים במטרה להגדיל משמעותית את הרווח התפעולי של הנכס (NOI). תקופת ההחזקה בנכס צפויה לעמוד על כחמש שנים. מנהל הפעילות בעסקה הוא מתן לייבה שניהל ב- 5 השנים האחרונות את פעילות הנדל״ן עבור הלקוחות המוסדיים של אי.בי.אי. עורכי הדין שליוו את העסקה הם תמר לוז ואורן וולפין ממשרד גולדפרב זליגמן.

גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, צילום: אורן קהן גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן | צילום: אורן קהן גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, צילום: אורן קהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות