אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בהליך מהיר: 2,400 דירות ייבנו בעיר טירה צילום: נמרוד גליקמן

אושר בהליך מהיר: 2,400 דירות ייבנו בעיר טירה

תוכנית המגורים הכוללנית של העיר במשולש שאושרה בוותמ"ל מתפרסת על פני 780 דונם וכוללת גם בתי ספר, גנים ושטחי מסחר

23.12.2018, 12:11 | בילי פרנקל

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) אישרה בשבוע שעבר (ד') את תוכנית המגורים הכוללנית לטירה, הכוללת הקמת 2,400 יחידות דיור.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית ממוקמת בדרום היישוב ומתפרסת על שטח של 780 דונם, בסמיכות לעיר הקיימת. בנוסף למבני מגורים היא כוללת 32 דונם של מבני ציבור בהם בתי ספר יסודיים ועל יסודיים, גנים, מעונות יום, ושירותי קהילה ורווחה, וכן שטחים ציבוריים פתוחים.

עוד מוצעים בתוכנית שני מוקדים מסחריים בצפון ובדרום השכונה, שטח של 11,500 מ"ר, וכן בשדרה ציבורית, שלאורכה תתאפשר פעילות מסחרית בשילוב עם מבני מגורים.

העיר טירה, צילום: נמרוד גליקמן העיר טירה | צילום: נמרוד גליקמן העיר טירה, צילום: נמרוד גליקמן

התוכנית כוללת גם נתיבי תחבורה ציבורית ושבילי אופניים והולכי רגל, וכן עורק תנועה היקפי אשר מקשר את הישוב הקיים לכביש האזורי מס' 554.

במינהל התכנון ציינו כי על אף שבתחום התוכנית מצויים מאות בעלי קרקעות, לתוכנית הוגשו התנגדויות ספורות בלבד על ידי מספר מצומצם של בעלי קרקעות. זאת בזכות העובדה, כי בשלבי התכנון נעשה שיתוף ציבור בעלי הקרקעות, בהובלת צוות התכנון ואנשי המקצוע של הרשות המקומית.

התוכנית קודמה על ידי עיריית טירה ונערכה על ידי אדריכל עמרי ילין. דקלה פרסיקו, מתכננת הותמ"ל מסרה, כי התוכנית נגזרת מתוכנית המתאר של הישוב ומהווה אבן דרך משמעותית בפיתוח הישוב ובפתרון מצוקת הדיור שלו. "הצלחת תהליך התכנון טמונה בעבודה היסודית מול מאות בעלי קרקעות בתוכנית יחד עם הרשות המקומית ואנשי המקצוע, ואני מאמינה שמימושה יביא בשורת פיתוח משמעותי ליישוב", אמרה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות