אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדיקה החלה בפיילוט של הפעלת מותג האונליין שלה בארה"ב צילום: יח"צ

עדיקה החלה בפיילוט של הפעלת מותג האונליין שלה בארה"ב

חברת האופנה שבבעלות קבוצת גולף מציינת כי ההמהלך משקף את אסטרטגיית ההתרחבות שלה - ומציינת עוד: "בכוונתה לבחון בחודשים הקרובים אפשרויות שונות להרחבת פעילות המסחר הקמעונאי המקוון לארה"ב"

23.12.2018, 13:58 | אורנה יפת

עדיקה מכוונת לעולם הגדול: חברת האופנה שבבעלות קבוצת גולף מדווחת היום לבורסה (א') כי החלה בפיילוט של הפעלת מותג האונליין שלה בארה"ב - צעד המשקף לדבריה את אסטרטגיית ההתרחבות שלה. עדיקה מציינת כי "בכוונתה לבחון בחודשים הקרובים אפשרויות שונות להרחבת פעילות המסחר הקמעונאי המקוון לפעילות בארה"ב".  

קראו עוד בכלכליסט

החברה מסייגת עם זאת כי בשלב מוקדם זה עדיין אין ביכולתה לקבוע כי בוודאות תחל לפעול בארה"ב וגם אם כך יהיה, אינה יכולה לצפות "את משך הפעילות, היקפה או היקף ההכנסות שינבעו ממנה לרבות אפשרויות הצמיחה ושיעורי הרווחיות".

חברת האופנה סיכמה את הרבעון השלישי של 2018 עם צמיחה של 70% בהכנסות שעמדו על 26.6 מיליון שקל – מקור העלייה בצמיחת הפעילות באתר הסחר, פתיחת חנויות פיזיות למותג והורדת המכסים על טקסטיל מיובא. לצמיחה בהכנסות עדיקה תרו גם שינוי תמהיל סל המוצרים, הורדת מכסים והמכירה בחנויות הפיזיות. הרווחיות הגולמית של החברה עלתה בשיעור מרשים של 6% ועמדה על 59.8% - זאת ללא עלייה בהוצאות הלוגיסטיות והשילוח ללקוחות.

הרווח התפעולי ברבעון זינק ב-49% והסתכם ב-3.4 מיליון שקל. עדיקה סיימה את הרבעון השלישי עם ירידה של 10.8% ברווח הנקי ל-1.05 מיליון שקל, ירידה אותה הסבירו בחברה בתשלום מבוסס מניות למייסדי החברה בהיקף של מיליון שקל, וכן מגידול של חצי מיליון שקל במיסים ובמימון.

בשבועות האחרונים פתחה עדיקה חנות פופ אפ בעיר פתח תקווה, לצורך בדיקת הרגלי הקניה של המותג באזור - וזאת לאחר שהפכה את החנות הזמנית בבאר שבע לחנות קבועה. החנות בפתח תקווה נפתחה על שטח של 162 מ"ר למשך שלושה חודשים וחצי. במרץ 2019 תפתח עדיקה חנות גם באייס מול באילת, לאחר שחתמה על חוזה שכירות עם הקניון בספטמבר האחרון. בקניון הזהב בראשון לציון משלמת החברה דמי שכירות של 75 אלף שקל בחודש או 6.5% מהפדיון, הגבוה מביניהם.

בהתאם להתפתחות המכירות המקוונות והרחבת פריסת החנויות, הכפילה עדיקה גם את המרכז הלוגיסטי שלה לשטח של 3,100 מ"ר על חשבון שטח המשרדים שהועתק למיקום חלופי בתל אביב, בסמוך למרלו"ג, על שטח של 1360 מ"ר. 

חנות עדיקה, צילום: רפי דלויה חנות עדיקה | צילום: רפי דלויה חנות עדיקה, צילום: רפי דלויה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות