אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ביטקוין? זה שיטקוין - ב-99% מהמקרים מדובר בהונאה"

30 דקות או פחות

"ביטקוין? זה שיטקוין - ב-99% מהמקרים מדובר בהונאה"

דובי פרנסס, מנהל קרן הון הסיכון SGVC שמתמקדת בפינטק לא מאמין במטבעות הדיגיטליים. בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מסביר איך מגיע ילד מחולון לנהל קרן הון סיכון - אחרי ששרד את המשבר ב-2008

24.12.2018, 10:01 | שירות כלכליסט

דובי פרנסס כבר חשב שהקריירה  שלו אבודה. אחרי שסיים לימודי תואר שני ב-UCLA הוא הצליח להגשים חלום ולהצטרף לדויטשה בנק - אבל כעבור כמה חודשים הגיע משבר 2008, השווקים נפלו והפרנסס הבין שהוא בבעיה.

אחרי ניתוח של המצב הוא מצא מוצרים פיננסיים שהוא עדיין יכול למכור, גייס כמה לקוחות - ומאוחר יותר אחד מהם הציע לו לנהל עבורו קרן השקעות. כך התחילה העבודה של פרנסס עם האוליגרך הרוסי סרגיי גרישין, שהתגלגלה בהמשך גם להקמת קרן הון סיכון. 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

לאחרונה השלים פרנסס גיוס של קרן שלישית והציב לעצמו יעד - להיות קרן הפינטק הטובה בעולם. אבל יש תחומים שלא מעניינים אותו: "שוק המטבעות הדיגיטליים עדיין לא מספיק משמעותי ואני לא רואה שאחד מהם פותר בעיה אמיתית", הוא מסביר בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות". "יש חברות שגייסו בהנפקת מטבעות (ICO) פשוט כי הן לא הצליחו לגייס בדרך הרגילה של הון סיכון". פרנסס סבור ש"ב-99% מהמקרים זו פירמידה או הונאה" ומכנה את המטבעות האלה "שיטקוין".

דובי פרנסס. "המטבעות הדיגיטליים לא פותרים בעיה אמיתית" דובי פרנסס. "המטבעות הדיגיטליים לא פותרים בעיה אמיתית" דובי פרנסס. "המטבעות הדיגיטליים לא פותרים בעיה אמיתית"

אז אילו חברות כן מעניינות אותו, איך הוא הצליח ליצור לקרן נוכחות בארץ גם בלי לפתוח כאן משרדים ואיך מגיע ילד מחולון לעבודה עם אוליגרך רוסי והקמת קרן הון סיכון? כל התשובות בראיון המלא בפודקאסט.  

"ביטקוין? זה שיטקוין - ב-99% מהמקרים מדובר בהונאה"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"ביטקוין? זה שיטקוין - ב-99% מהמקרים מדובר בהונאה"

מראיינים:

נבות וולק, מנכ"ל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות