אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת השרים לחקיקה אישרה: עיריית תל אביב תמנה עוד סגן ראש עיר בשכר צילום: עמית שעל, יובל חן

ועדת השרים לחקיקה אישרה: עיריית תל אביב תמנה עוד סגן ראש עיר בשכר

אם יאושר החוק במליאת הכנסת תוכל העירייה להעסיק 7 סגנים בשכר. העלות לרשות מקומית של סגן ראש עיר גדולה היא כמיליון שקל בשנה

23.12.2018, 15:15 | צבי זרחיה

עיריית תל אביב תוכל להעסיק סגן ראש עיר נוסף בשכר. כך עולה מהצעת חוק שאישרה היום (א') ועדת השרים לענייני חקיקה. הצעת החוק שהוגשה על ידי קבוצת חברי הכנסת: מיקי זוהר (ליכוד), מוטי יוגב (הבית היהודי), רוברט טיבייב (המחנה הציוני), יואב בן צור (ש"ס), אלי אלאלוף (כולנו), מסעוד גנאים (הרשימה המשותפת) ואיילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני). הצעת החוק תועלה ביום רביעי הקרוב להצבעה בקריאה הטרומית.

קראו עוד בכלכליסט

העלות לרשות מקומית של סגן ראש עיר גדולה היא כמיליון שקל בשנה, או 5 מיליון שקל בקדנציה של 5 שנים.

בקדנציה הקודמת כיהנו בעיריית תל אביב חמישה סגני ראשי עיר בשכר. לפי חוק שהתקבל בעבר היא יכולה להעסיק שישה סגנים בשכר לראש העיר. כאמור כעת היא מבקשת להגדיל המספר ל-7 סגנים בשכר.

לפני חודש דיווח "כלכליסט" על פנייה של ראש העיר תל אביב רון חולדאי לועדת הפנים לאשר את ההצעה כשדנה בהצעת חוק שמאפשרת מינוי סגן ראש בשכר בערים מעורבות. במשרד האוצר התנגדו לכלול את הנושא באותה הצעת חוק וכעת מדובר בהצעת חוק חדשה שתעבור הליך חקיקה מזורז.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, צילום: אמיר ריינר ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי | צילום: אמיר ריינר ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, צילום: אמיר ריינר

בהצעת החוק החדשה הוסבר, כי "התיקון לחוק הרשויות המקומיות מינוי סגני ראש עיר משנת 2011 נועד תחילה להסדיר את מספר הסגנים בעיריית ירושלים, אך לבקשת חברי ועדת הפנים תוקן הנוסח במטרה לאפשר הוספת סגן ראש רשות ברשויות מקומיות נוספות, ובלבד שמספר תושביהן עולה על 200 אלף והן עומדות בתנאים כלכליים שנקבעו. מספר התושבים לפי סעיף זה תוקן ל-250 אלף בתיקון מס' 31 לחוק.

ואולם, בשל אי בהירות בנוסח החוק שהתקבל, התפרש ההסדר החדש בשונה מכוונת המחוקק, כאילו נועד להסדיר שכר בלבד (לסגן שמונה), אך לא מינוי של סגן נוסף. פרשנות זו הביאה לכך שהרשות המקומית היחידה שהתיקון לא הוחל עליה, על אף עמידתה בכל התנאים שנקבעו בתיקון, היא תל אביב-יפו.

לאור האמור, מתבקש המחוקק להבהיר באופן חד-משמעי את כוונתו המקורית לאפשר מינוי סגן נוסף בשני מקרים: ברשות מקומית שמספר תושביה הוא בין 300 אלף ל-500 אלף, וכן ברשות מקומית שמספר תושביה עולה על 500 אלף (תנאי מחמיר בהרבה מזה שנקבע בתיקון מס' 28), ותשלום שכרו יהיה כפוף לתנאים שנקבעו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות