אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים דוחה בשלושה חודשים את גביית המע"מ על טיפים במסעדות צילום: שאטרסטוק

רשות המסים דוחה בשלושה חודשים את גביית המע"מ על טיפים במסעדות

בעקבות פסק דין תקדימי של בית הדין הארצי לעבודה, החל מינואר 2019 המסעדות היו אמורות להתחיל לשלם מע"מ על טיפים של מלצרים, מה שאמור היה להגדיל את מחזור ההכנסות שלהן ולחייב אותן ביותר מסים. כעת הודיעה רשות המסים כי תשהה את אכיפת פסק הדין

23.12.2018, 17:25 | שירות כלכליסט

רשות המסים הודיעה היום (א') כי ההחלטה על אופן גביית מע"מ החל על תשר שניתן למלצר במסעדה יידחה לחודש אפריל, כאשר בחודשים הקרובים תימשך הבחינה על ידי גורמי המקצוע. הרשות הבהירה כי "בהתאם לכך לא יחול שינוי באופן האכיפה בשלושת החודשים הקרובים לגבי תקבולים מסוג זה".

קראו עוד בכלכליסט

רשות המסים נדרשה לשאלת מיסוי הטיפים שמקבלים המלצרים, לאחר שמוקדם יותר השנה פסק בין הדין הארצי לעבודה, כי ההכנסות מטיפים הם שכר לכל דבר, בכל הנוגע לתנאים הסוציאליים של העובדים.

על פניו המשמעות של החלטה זו היא כי המעסיקים - המסעדות - צריכים לשלם מע"מ על כל המשכורת של העובדים, כלומר כל הטיפ, ולא רק על שכר המינימום שהופרש להם עד כה.

מלצרות, צילום: שאטרסטוק מלצרות | צילום: שאטרסטוק מלצרות, צילום: שאטרסטוק

כבר חודשים שהמסעדנים מנהלים קמפיין בדרישה לקבל הבהרות בנוגע לסוגיה זו מול רשות המסים, שטרם הבהירה את עמדתה בנושא - האם הפסיקה של בית הדין הארצי לעבודה תקפה גם לשאלת המע"מ או לא.

שי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדות: "אנחנו נמצאים במסלול הידברות עם רשות המסים והאוצר. אני חושב שרשות המסים מבינה שמדובר בסוגיה סבוכה שיש לה השפעה קרדינלית על שכרם של 100 אלף מלצרים. אנחנו מנסים ביחד למצוא פתרונות שימנעו פגיעה בהם".

השף חיים כהן שניהל בחודשים האחרונים מו"מ יחד עם איגוד המסעדות מול האוצר ורשות המסים מסר: "אני מודה לשר האוצר כחלון על הדאגה האמיתית שלו לשכרם של 100 אלף צעירות וצעירים, שעלולים להיפגע מפסיקתו של בית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
בלי ״מס כחלון״ זה לא היה קורה…
האמת שונה מסופה של הכתבה …מזה שנים שלמסעדות אין כח ויציג ראוי ולכן כל פקיד ממשלתי זוטר או בכיר מרשה לעצמו להטיל על הענף גזרות… לפני כחצי שנה הוקמה עמותת ״מסעדנים חזקים ביחד״ אשר שמה לה למטרה לזעוק את זעקת הענף ולצאת למחאה נגד מדיניות זו שמוביל שר האוצר כחלון . בין היתר , יזמו אנשי מסעדנים חזקים ביחד את ״מס כחלון״ ופעולות מחאה נוספות. מחר אגב , יתקיים בכנסת כנס חרום להצלת הענף… משום שבימים האחרונים נכנסו חברי כנסת מהליכוד לעובי הקורה , החלו להביע תמיכה פומבית במחאה ולסייע למסעדנים חזקים ביחד מההיבט הפוליטי -כחלון נלחץ ומצמץ ראשון … מר כחלון הנכבד : זה לא מספיק !!! תתחיל לעזור לענף המסעדות במעשים . בטל את הגביה הדרקונית של ההיטל והפקות לעובדים זרים , אשר עבודה מועדפת לחיילים משוחררים בענף והסדר בחקיקה את האפשרות לגביית דמי שרות בחשבון . אה , עוד דבר - שחרר אותנו מכל מלחכי הפנכה שמריעים לך (גם בכתבה זו) שלא לצורך …
דורון המוזג  |  23.12.18