אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בממשל טראמפ מזהיר: ההשבתה עלולה להימשך עד ינואר צילום: איי אף פי

בכיר בממשל טראמפ מזהיר: ההשבתה עלולה להימשך עד ינואר

מקורבו של טראמפ מיק מולבאני, שמונה לראש הסגל הזמני בבית הלבן, אמר כי קיימת אפשרות שההשבתה תימשך מעבר ל-28 בדצמבר גם לקונגרס החדש. בינתיים לא נראית באופק הסכמה שתוביל למימון בניית החומה בגבול מקסיקו

23.12.2018, 20:06 | שירות כלכליסט

בכיר בממשל טראמפ מזהיר היום כי ההשבתה החלקית של הממשל עלולה להימשך עד ינואר - זאת לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להגיע להסכמות על מימון שורה של סעיפים בסוף השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

"מאוד סביר שההשבתה תימשך מעבר ל-28 בדצמבר - גם לקונגרס החדש", אמר ל"פוקס ניוז" מיק מולבני, שמונה לאחרונה כראש הסגל הזמני בבית הלבן במקום ג'ון קלי.

ראש הסגל הזמני בבית הלבן מיק מולבני, צילום: אי פי איי ראש הסגל הזמני בבית הלבן מיק מולבני | צילום: אי פי איי ראש הסגל הזמני בבית הלבן מיק מולבני, צילום: אי פי איי

ההשבתה החלקית החלה ביום שבת לפנות בוקר, לאחר שהקונגרס והבית הלבן לא הצליחו להגיע להסכמות על תקצוב שורה של נושאים הנחוצים למימון הממשל הפדראלי. אחד הנושאים שבמחלוקת נוגע לתקצוב יותר ממיליארד דולר לבניית החומה בגבול מקסיקו.

"הדרך היחידה לעצור סמים, כנופיות, סחר בבני אדם, ופעילויות עברייניות נוספות שחודרות לארצנו היא באמצעות בניית חומה או דרך יצירת מכשול. רחפנים וכל השאר הם נהדרים ועושים כיף, אבל רק חומה באמת עובדת!", צייץ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ביום שישי.

הסנאט התפזר עד יום חמישי, מה שאומר שככל הנראה הממשלה יישאר תחת השבתה חלקית עד השבוע הבא. הנשיא טראמפ נפגש לארוחת צהרים בבית הלבן עם קבוצה גדולה של רפובליקאים, אך לא היה קרוב להשגת הסכם על מימון החומה.

"זהו משבר מומצא, כדי לאפשר לנשיא להיראות כאילו הוא נאבק", אמר הסנאטור הרפובליקאי בוב קורקר ל-CNN. "זה משהו שהוא לא הכרחי לחלוטין".

ההשבתה השלישית של הממשל מתחילת השנה גרמה לסגירת רבע מהמשרדים הפדראליים, אך לא היתה לה השפעת מיידית ממשית בגלל סוף השבוע הארוך הצמוד לחופשת חג המולד.

הדמוקרטים שמרו בעיקשות על עמדתם שלפיה יתמכו בהעברת כספים למימון הוצאות ביטחון לאורך הגבול, אך התנגדון בחריפות למימון בניית החומה.

"אנחנו לגמרי תומכים במימון אמצעי אבטחה בגבול", אמר הסנאטור הדמוקרטי מאורגון ג'ף מרקלי, "אזרחי ארה"ב רוצים שנוציא כסף בדרך חכמה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות