אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רעידת אדמה במגדל: היו"ר מתפטר ומצהיר שאינו "יכול לשאת באחריות לכספי המבוטחים" צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

רעידת אדמה במגדל: היו"ר מתפטר ומצהיר שאינו "יכול לשאת באחריות לכספי המבוטחים"

יו"ר החברה עודד שריג התפטר היום מתפקידו - במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" הוא מציג תמונה עגומה על מה שמתרחש באחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל: "החברה פועלת על פי שיקולים קצרי טווח, ללא תוכנית פעולה מוגדרת"

24.12.2018, 13:08 | רחלי בינדמן

טלטלה בקבוצת מגדל: יו"ר החברה עודד שריג התפטר היום מתפקידו - במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" מציג שריג תמונה עגומה על מה שמתרחש באחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל, שבשליטתו של שלמה אליהו.   

קראו עוד בכלכליסט

"היות שאינני יכול להמשיך לשאת באחריות לכספים שהפקידו בידי מגדל כשניים וחצי מיליון מבוטחים וחוסכים כשאני מנוע מלפעול למענם ולטובת החברה כנדרש, אני מגיש בזאת את התפטרותי מדירקטוריון החברה ומתפקידי כיושב ראש הדירקטוריון", כתב שריג לחברי דירקטוריון החברה.

עודד שריג, צילום: אוראל כהן עודד שריג | צילום: אוראל כהן עודד שריג, צילום: אוראל כהן

שריג הוסיף: "לצערי, בשל מבנה הבעלות של החברה ובשל הממשל התאגידי שנגזר ממנו, השינויים שקיוויתי שיחולו בחברה ובהתנהלותה לא קרו. כשהצטרפתי לדירקטוריון החברה קיוויתי שיחד עם המנכ"ל החדש, דורון ספיר, נוכל לבנות ולקדם את החברה. בפרט, כיוונתי שנוכל לבנות לחברה אסטרטגיה חדשה שתאפשר לה לצמוח, שנוכל לאייש תפקידי מפתח החברה במיטב המנהלים ושנוכל לייעל את עבודת החברה כדי לספק שירות איכותי ומיטבי למבוטחיה ולעמיתיה. כאמור, בשל הממשל התאגידי הנוהג בחברה, דבר מכל אלה לא קרה, והיא פועלת על פי שיקולים קצרי טווח, ללא תוכנית פעולה מוגדרת ובשגרת העבודה הקודמת". לסיכום כתב: "מכיוון שאינני יכול לפעול לטובת החברה ושניים וחצי מיליון לקוחותיה כנדרש, אני מגיש בזאת את התפטרותי".

מטעם רשות שוק ההון נמסר בתגובה: "רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון עוקבת מקרוב אחר ההתפתחויות בחברה ומתנהלת מולה על מנת להבטיח את התנהלותה התקינה.הרשות תעמוד על כך שבראשות הדירקטוריון במגדל יעמוד אדם מקצועי שידאג לממשל תאגידי תקין".

 

רק לאחרונה הציג הדירקטור אברהם ביגר בפני אנשי רשות שוק ההון טענות דומות. "כלכליסט" חשף כי בפגישה שנערכה ברשות לפני שבוע וחצי, אליה זומנו חברי דירקטוריון מגדל, הפתיע ביגר שאמר כי התערבותו של בעל השליטה אליהו בניהול בפועל של החברה הוא בעייתי.

״אם הייתי מנכ״ל מגדל והבעלים היה מסתובב לי בין הרגליים כמו שאליהו מסתובב - לא הייתי נשאר דקה. בסוגיה הזו אתם צריכים לטפל״, אמר ביגר שהוסיף: ״צריך לקבל את ההחלטה מה מעמדו של בעל השליטה בדירקטוריון ובחברה. הבעיה האמיתית היא שצריך לעשות סדר, לחדד ולהבהיר מה תפקידו של שלמה בדירקטוריון ומה תפקידו כבעל הבית״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות