אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ראשי הקואליציה הכריעו: בחירות ב-9 באפריל, הכנסת תפוזר בקרוב

ההחלטה התקבלה לאחר שהתבררו הקשיים בהעברת חוק הגיוס, לנוכח התנגדותה של אגודת ישראל ולאחר הודעתה של מפלגת יש עתיד כי חבריה יתנגדו גם הם; רה"מ: "הקואליציה הנוכחית היא הגרעין והבסיס לקואליציה הבאה"

24.12.2018, 14:28 | צבי זרחיה

הבחירות לכנסת ה-21 יתקיימו ב-9 באפריל 2019, כך החליטו בצהריים (ב') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וראשי סיעות הקואליציה. ההחלטה התקבלה לאחר שהתבררו הקשיים בהעברת חוק הגיוס. זאת, לנוכח התנגדותה של אגודת ישראל לחוק, ובשל הודעתה של יש עתיד כי תתנגד גם היא. ההליכים לפיזור הכנסת יחלו מחר והיא תצא לפגרת בחירות. בתוך כך, הגיבה הבורסה של תל אביב להודעה עם נפילות במדדים המובילים.    

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צילום: קובי גדעון/ לע״מ ראש הממשלה, בנימין נתניהו | צילום: קובי גדעון/ לע״מ ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צילום: קובי גדעון/ לע״מ

רה"מ מעוניין בהמשכיות הקואליציה הנוכחית

נתניהו אמר בישיבת סיעת הליכוד בצהריים כי "בתחום הכלכלי-חברתי ההישגים של הממשלה כבירים: בארבע השנים האחרונות הצמיחה הכלכלית של ישראל היתה הגבוהה ביותר בין מדיניות המערב בכל אופן בקצה הרשימה מעלה מעלה. הורדנו את האבטלה לשפל של כל הזמנים ואת הפער בין עשירים לעניים לרמה נמוכה. תוצאה של מדיניות, שכר מינימום לשיא של כל הזמנים והוא גבוה יותר בהרבה מדיניות מערביות. השכר הממוצע במשק עלה, אנשים מרגישים טוב, נוסעים לחו"ל ומצליחים לעשות דברים בזכות אותה מדיניות כלכלית חברתית שאנו מובילים בהצלחה רבה מאוד. בכל תחום בתחבורה, בתיירות, במדע, ברווחה, בחברה, באנרגיה ובעוד תחומים רבים".

עוד אמר כי "הקואליציה הנוכחית זה הגרעין והבסיס לקואליציה הבאה. אנו באים לבקש מנדט ברור מהבוחר להמשיך להוביל את מדינת ישראל בדרך שלנו. היא עשתה רבות לאזרחי ישראל ותעשה רבות לטובת מדינת ישראל".

ראש הממשלה אמר בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד בהתייחס למצב הבורסה כי "אני לא יכול להגיד למי שמחזיק מניות אם למכור או להישאר. אני רק אומר דבר אחד: אנחנו נדאג ליציבות כלכלת ישראל, כך או כך".

לוחות הזמנים

מליאת הכנסת תתבקש להצביע מחר בקריאה הראשונה על הצעת החוק לפיזור הכנסת. מחרתיים תתבקש המליאה לאשר את הצעת החוק בקריאה השנייה והשלישית. באותו יום יועלו להצבעה שורה של הצעות חוק, וביום רביעי ה-2 בינואר תצא הכנסת לפגרת בחירות.

במהלך פגרת הבחירות תפעל "ועדת הסכמות" המשותפות לקואליציה ולאופוזיציה שתוסמך לקדם חוקים בהסכמה ולאפשר כינוסן של חלק מהועדות בהסכמה. חוק שהתקבל בכנסת הנוכחית בקריאה הטרומית בלבד לא יעבור לכנסת הבאה. חוק שעבר בקריאה הראשונה בכנסת ה-20 - ניתן יהיה בקדנציה הבאה להחיל עליו דין רציפות ולהמשיך את הדיון בו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות