אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיירה בארה"ב סוערת: מיהו התושב שזכה ב-1.5 מיליארד דולר בלוטו ולא אסף את הפרס צילום: YOUTUBE

עיירה בארה"ב סוערת: מיהו התושב שזכה ב-1.5 מיליארד דולר בלוטו ולא אסף את הפרס

לאחר ההגרלה בסוף אוקטובר, התברר שיש זוכה אחד מעיירה בדרום קרוליינה שיגרוף את הסכום - מהגדולים בארה"ב. אולם כבר מאז אף אחד לא בא לדרוש את הפרס

24.12.2018, 17:20 | שירות כלכליסט

הגרלת הלוטו מגה מיליונס בארה"ב משכה הרבה תשומת לב באוקטובר, אז עלה הפרס לסכום מרשים של 1.5 מיליארד דולר, לאחר שבועות שבהם לא נמצא זוכה. לאחר ההגרלה שהתקיימה ב-23 באוקטובר התברר שיש כרטיס זוכה אחד בלבד שיגרוף את כל הסכום. הידיעה על הכרטיס שנקנה בסימפסונוויל בדרום קרוליינה עוררה הרבה התרגשות בעיר הקטנה. ראש העיר אף מיהר להצהיר כי הזכייה הזו שמה את העיר "על המפה".

אך חודשיים לאחר מכן, ההתרגשות הזו הופכת לאיטה לחרדה. עד כה, אף אחד לא בא לדרוש את הפרס – מהגדולים בהיסטוריה של ארה"ב. "זה מאד לא רגיל, במיוחד בהתחשב בכך שמדובר ב-1.5 מיליארד דולר", הגיבה הולי ארמסטרונג, דוברת מועצת הלוטו של המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

הגרלת הלוטו בארה"ב, צילום: אי פי איי הגרלת הלוטו בארה"ב | צילום: אי פי איי הגרלת הלוטו בארה"ב, צילום: אי פי איי

לפי החוקים, לבעל הכרטיס יש 180 יום כדי לדרוש את הפרס, כלומר עד סוף אפריל. אם אף אחד לא יבוא לדרוש את הפרס, כל אחת מהמדינות המשתתפות בהגרלה "תקבל בחזרה את הכסף שהיא העבירה לפרס", כך לפי האתר של מגה מיליונס. בהגרלה משתתפות 44 מדינות, שיוכלו להשתמש בכסף שיקבלו בחזרה למגוון של צרכים.

לא ברור מדוע הזוכה עדיין לא ניגש לקבל את הפרס שלו. ייתכן וזו החלטה אסטרטגית, או אולי הוא איבד את הכרטיס או שאינו יודע איך להתמודד עם הפרס משנה החיים הזה. לא חסרים סיפורים על זוכי לוטו שהפסידו את כל כספם, בעיקר בשל ניהול כושל. באחד מהמקרים הקיצוניים יותר, בילי בוב הארל, שזכה ב-31 מיליון דולר ב-1997, אמר ליועץ הפיננסי שלו זמן קצר לפני שהתאבד ש"הזכייה בלוטו הייתה הדבר הגרוע ביותר שקרה לי בחיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות