אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה זה ביטוח מקיף ולמה חשוב לא לוותר על זכותכם להשוות בין ההצעות? צילום: pixabay

מה זה ביטוח מקיף ולמה חשוב לא לוותר על זכותכם להשוות בין ההצעות?

ידע מקיף בכדורגל פירושו שיש לכם הבנה מלאה במשחק. אתם מבינים מה התפקיד של כל שחקן, מהם הצעדים שדרושים כדי להבקיע גול, ואפילו מה זה נבדל. כשחושבים על המונח 'מקיף', חושבים על הבנה מלאה של כל התמונה הגדולה, וגם המילון מסכים לפרשנות זו

25.12.2018, 09:30 | בשיתוף wobi

בהגדרה הרשמית, 'מקיף' הוא משהו שמכסה לחלוטין את כל האפשרויות, לרוחב. אבל האם זה מה שאתם צריכים לצפות מחברת ביטוח שמוכרת ביטוח רכב מקיף? כן ולא. זה עניין מורכב, אז ככה זה עובד.

אבל בואו נדבר רגע על המשמעות המלאה של כיסוי מקיף

כיסוי מקיף מכסה את כל הנזקים האפשריים שעלולים להתרחש לרכב, והוא נותן לכם את הסיכוי הטוב ביותר לצאת מכל פגיעה, כשידכם על העליונה, לפחות מבחינת ההוצאות הצפויות לכם.

במילים אחרות, ביטוח מקיף מציע הגנה מפני סכנות אפשריות לרכב שלכם, והשתתפות עד לסכום מסוים, בהתאם לתנאי הפוליסה. כך שברוב המקרים, אם רכשתם פוליסת ביטוח מקיף, חברת הביטוח מכסה את ההוצאות, וכן כל נזק שנגרם לצדדים אחרים.

כשזה מגיע לביטוח, המינוח יכול להיות מורכב להבנה מדויקת. כדי לנהוג בישראל, אתם חייבים שיהיה לכם ביטוח חובה, נכון? אבל ביטוח מקיף מספק לכם רמה גבוהה יותר של הגנה שתיגרם כתוצאה מכל נזק לרכב שלכם, או לצדדים אחרים, בעקבות תאונה, והכיסוי יתבצע על ידי חברת הביטוח.

  , צילום: pixabay צילום: pixabay   , צילום: pixabay

מה כדאי לי לשקול לפני שארכוש ביטוח מקיף?

הדבר החשוב ביותר שיש לשקול לפני רכישת ביטוח מקיף הוא הערך של המכונית שלכם. פוליסת ביטוח רכב מקיף מעניקה לכם את השקט הנפשי הנוסף בידיעה שאם אתם מעורבים בתאונה, עלות התיקונים או החלפת המכונית יהיו מכוסים על ידי חברת הביטוח שלכם, וזה משהו חשוב במיוחד לקחת בחשבון, אם יש לכם מכונית חדשה או יקרה.

אבל זה בטח יקר יותר, לא?

בעוד שפוליסת ביטוח מקיף תהיה, ברוב המקרים, יקרה יותר מאשר ביטוח חובה או ביטוח צד שלישי, בהתאם לנסיבות האישיות שלכם, אבל ההבדל במחיר עשוי להיות מינימלי.

ביטוח מקיף פירושו כי המכונית שלכם מכוסה גם לכל נזק שנובע מהאירוע, ואם המכונית הנוכחית שלכם היא בעלת ערך גבוה, זה שווה במיוחד להיפרד מקצת מזומנים על מנת להבטיח שכל הצרכים שלכם מכוסים.

אם השיקולים שלכם הם להפחית את עלויות ביטוח הרכב, יכול להיות ששווה לכם להגדיר את הפוליסה לנהגים נקובים, במקום להגדיר שהפוליסה תכסה כל נהג, בוובי אפשר להוסיף עד 3 נהגים בלי שהפוליסה תתיקר במידה והעבר הביטוחי שלהם נקי.

אבל מה שהכי חשוב זה למצוא את ההצעה הכי משתלמת

חברות הביטוח בישראל מתחרות ביניהן בעוצמה על הארנקים של הנהגים, לכן התפקיד העיקרי שלכם, כצרכנים, הוא להשוות את מחירי הביטוח, ואז להשוות שוב.

אל תתבלבלו משפע הנתונים או המונחים הלא מובנים, בדקו היטב כל הצעה שאתם מקבלים, ובעיקר הקפידו להשוות את המחירים, כך שתוכלו לוודא שאתם מקבלים את הביטוח שהכי מתאים לצרכים שלכם. אתם יכולים למצוא יותר פרטים והצעות מחירים שיתאימו לכם באתר וובי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות