אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת המסרונים: התקבל ערעורו של שחם שביט - יחזור לתפקידו ברשות ני"ע בעוד חודשיים צילום: אוראל כהן

פרשת המסרונים: התקבל ערעורו של שחם שביט - יחזור לתפקידו ברשות ני"ע בעוד חודשיים

באוגוסט התערב בית הדין המשמעתי של נציבות המדינה בהסדר הטיעון שאליו הגיע שחם שביט, וקבע כי ישוב לתפקיד היועמ"ש של מחלקת החקירות ברשות רק ב-2021. בית המשפט המחוזי קיבל היום את הערעור שהגיש שחם שביט על החלטה זו

25.12.2018, 09:53 | תומר גנון

פרשת המסרונים: בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את ערעורו של עו"ד ערן שחם שביט מרשות ניירות ערך, וקבע כי הוא יחזור לתפקידו כיועמ"ש מחלקת החקירות בעוד כחודשיים.

קראו עוד בכלכליסט

שחם שביט הגיש ערעור לאחר שבית הדין של נציבות שירות המדינה דחה הסדר טיעון שאליו הגיע עם הנציבות, לפיו הוא יינזף ויושעה מתפקידו למשך 9 חודשים. בית הדין ביקש להרחיקו מהתפקיד עד 2021. כאמור, המחוזי בירושלים קיבל את הערעור וקבע שיש לאמץ את הסדר הטיעון.

השופטת ענת זינגר, קיבלה את כל טענותיו של שחם שביט, שייוצג על ידי עו"ד עודד סבוראי, וקבעה בפסק הדין כי החלטת בית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה להחמיר מעבר להסדר הטיעון אינה מוצדקת.

"כיום אין בנמצא טענה שדובר על תיאום מראש של החלטות שיפוטיות", כתבה השופטת בפסק הדין. "עת נבדקו הדברים באופן יסודי ונבחנה מלוא ההתכתבות ונסיבותיה, עלה שלא מדובר במקרה בו שופטת ועורך דין ׳סוגרים׳ מאחורי גבם של הסנגורים תקופת מעצר אשר תוטל על עצורים".

בהתייחסה למסרון בעניין ימי המעצר קבעה השופטת זינגר כי "ביסוד הדברים היתה עמדה (של עו"ד שחם שביט) אשר נועדה דווקא להקל עם העצורים. אף שבציבור ניתן להבין שהדברים נתפסו אחרת, סבר שחם שביט, בזמן אמת, כי חובתו המצפונית היא לדווח על עמדה פנימית אשר תמנע מעצר מיותר". בכך קיבל בית המשפט את טענת עו"ד שחם שביט, שהמסרון ששלח לשופטת נועד להסיר מכשול מבית המשפט ולמנוע מעצר ארוך מכפי שהיה דרוש לצרכי החקירה.

   

עו"ד ערן שחם שביט, צילום: אוראל כהן עו"ד ערן שחם שביט | צילום: אוראל כהן עו"ד ערן שחם שביט, צילום: אוראל כהן

בא כוחו של שחם שביט, עו"ד, עודד סבוראי, מסר: "אנו שמחים על שבית המשפט קיבל את עמדתנו במלואה והכיר בכך שעו"ד שחם שביט פעל בתום לב ולפי מיטב מצפונו וערכיו. בהתאם לפסק הדין, עו"ד שחם שביט, המכהן כיום כיועץ משפטי בכיר ברשות לני"ע, יוכל לשוב לתפקידו כיועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות כבר בעוד כחודשיים, ובכך תסתיים בעבורו הפרשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות